قوانین محل کار: بایدها و نبایدهای اتاق کار شما.

محیط کار مناسب

10 قانون ساده برای محل کار، که به پیشرفت شما کمک می کند.

اگر شما انسان اجتماعی هستید خیلی بهتر است اتاق کارتان را با دیگر همکارن تان شریک باشید. روحیه ی جمعی به خلاقیت شما کمک می کند و مهم تر از همه باعث خنده و لذت است. درعین حال اگر کنترل شده نباشد این موضوع می تواند باعث فاجعه شود. مثلا بوی غذا و همکارانی که خیلی حرف می زنند.

یادتان باشد، اتاق مشترک با همکاران یک عامل مهم برای ایجاد پیچیدگی و سوءتفاهم میان همکاران است. این مجموعه ای از بایدها و نبایدهای ماست برای به وجود آوردن یک محیط کار مناسب ،سالم وآرام:

محیط کار مناسب

     1)محیط کار، نباید: قرار دادن عکس های بزرگ قاب شده از شما و همسرتان یا دوستانتان درحال خوشگذرانی.

     2)محیط کار، باید: عکس های کوچک هنری، دکوراسیون ساده، و فضای کافی برای قرار دادن کیف ها، و آویزان کردن لباس ها.

     3)محیط کار، نباید: بلند صحبت کردن درباره ی جزئیات معامله ای که درحال انجام آن هستید درحالی که هم کارتان درحال اذیت شدن است.

     4)محیط کار، باید: کم کردن صدای تلفن دفترتان و خاموش کردن صدای تلفن همراهتان. بهتر است تلفن های شخصی تان را برای ساعت غذا بگذارید.

     5)محیط کار، نباید: قرار دادن کرم با بوی غلیظ روی میز و استفاده بیش از حد از عطر و اودکلن.

     6)محیط کار، باید: حرف زدن درباره دیگران و اخبار روز را به حداقل برسان. بگذار رئیست فکر نکند تو صرفا به خاطر معاشرت با دیگران سر کار می روی.

     7)محیط کار، نباید: تلنبار کردن کاغذهای باطله روی میز و توی سطل برای مدت طولانی.

     8)محیط کار، باید: تمیز و مرتب نگه داشتن میز کارتان به معنی احترام گذاشتن به خودتان و همکارانتان است.

     9)محیط کار، نباید: رفتار منفی و ناراحت شما به دیگران این پیغام را می دهد که از دست آنها ناراحت هستید، درحالی که آنها نمی دانند چرا؟

    10)محیط کار، باید: اگر قرار است اتاق کارتان را با همکاران خود شریک باشید، باید با آن کنار بیایید. سعی کنید محل کارتان را یک محیط شاد نگه دارید به جای این که مدام با دیگران درگیر شوید. به هر حال قرار است شما هفته ای 40 ساعت در این محیط کار کنید. سپس سعی کنید از آن لذت ببرید. این، هم به نفع شماست و هم به نفع کسانی که با شما کار می کنند .

چنانچه علاقه مند هستید می توانید مطلب دیگر استودیو انار در مورد روش های گسترش کسب و کار را توسط این لینک مطالعه فرمائید .

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn