اهمیت طراحی یک وبسایت خوب و ریسپانسیو برای رستوران ها

وب سایت رستوران

ابتدا اجازه دهید سوالی را مطرح کنم . برای بدست آوردن اطلاعات پیرامون یک موضوع اولین گامی که بر میدارید چیست ؟

بله ، همه ما هنگامی که راجع به موضوعی اطلاعاتی میخواهیم ابتدا در صفحات وب آن را جستجو می کنیم .

علاوه بر اینکه وب سایت به طور کلی مزایایی را برای تمامی بیزنس ها فراهم می آورد ، هر نوع خاص از تجارت نیز می تواند به طور منحصر و با توجه به زمینه فعالیت خود از مزیت های خاص دارا بودن وب سایت استفاده کند . امروزه دنیای آنلاین جایگاه بسیار بزرگ و مهمی را در زندگی تک تک ما ایفا می کند و انواع تجارت ها با استفاده ازهوش و درایت کافی از مزایای آن به نفع خود بهره مند می گردند .

وبسایت رستوران

به خاطر داشته باشید که وب سایت شما هویت شماست .وب سایت شما علاوه بر اینکه بقا و موجودیت شما را در عرصه جهانی نشان می دهد ، می تواند به طور ویژه و خاص تجربه ای متفاوت را به بازدید کنندگان خود بدهد . به جرأت می توان گفت که داشتن یک وب سایت به روز و زنده از ملزومات هر رستوران است که از جمله مزایای آن می توان به موارد ذیل اشاره داشت :

1- شما میتوانید توسط وب سایت خود اطلاعات ارزشمندی را در اختیار مخاطبان خود قرار دهید . آن ها می توانند به راحتی و با سرعت با جستجوی نام رستوران شما آدرس شما را پیدا کنند و شما می توانید با قرار دادن یک نقشه بر روی آن به آن ها برای پیدا کردن راحت تر مکان رستوران خود کمک کنید . هم چنین اگر رستوران شما چندین شعبه دارد می توانید به مخاطبان خود کمک کنید تا به راحتی نزدیک ترین شعبه به خود را شناسایی کنند و یا تمامی شعبات را بر روی یک نقشه کلی ببینند .

2- وب سایت شما به شما این امکان را می دهد که دنیای بزرگ اطلاعات و تبلیغات چاپی خود را بدون هیچ گونه هزینه چاپ به راحتی در اختیار مشتریان هدف خود قرار دهید و آن ها می توانند تمامی آنچه که در روزنامه ها و مجلات و بیلبوردها قابل نمایش می باشد را با یک کلیک ساده ببینند .

توجه داشته باشید که شما نباید تنها به همین موارد بسنده کنید . بلکه باید اطلاعاتی اضافه و ارزشمند را در اختیار مخاطب قرار دهید . اطلاعاتی چون یک منوی کالری خاص و یا حقایقی جالب و مفید راجع به انواع مواد غذایی .

3- از مزایای بزرگ یک رستوران خوب ارائه یک سیستم رزرو خودکار قوی است که به مشتریان اجازه میدهد به راحتی میز خود را رزرو کنند و با خیال آسوده در ساعت موردنظر به رستوران مراجعه کنند . بدون داشتن این دغدغه که آیا میزی خالی برای آن ها وجود دارد و یا خیر .شما می توانید وظیفه رزرو و برنامه ریزی را به وب سایت خود محول کنید و کارکنان خود را از صرف وقت پای تلفن آزاد کرده و در جاهایی که بیشتر به آن ها نیاز دارید از آن ها استفاده کنید .

4- وب سایت شما به شما این امکان را می دهد که بتوانید تغییرات منو، اتفاق های خاص و ویژه را به صورت آنلاین به اطلاع مشتریان خود برسانید .شما میتوانید وب سایت رستوران خود را به گونه ای طراحی کنید که مخاطبان هنگام ورود در صورت تمایل آدرس پست الکترونیکی خود را در اختیار شما قرار دهند . این کار به شما این امکان را می دهد که برنامه های خاص ، آفرهای ویژه و هرگونه اطلاعات لازم را بری آن ها ارسال نمایید و حتی مناسب های خاص را به آن ها تبریک بگویید .

5- این نکته از اهمیت بالایی برخوردار است که شما باید همواره در جهت ارتقا و رشد تجارت خود گام بردارید . خود را به مشتریان محلی و روزنامه خوانان محدود نکنید .شما می توانید با داشتن یک وب سایت معتبر خود را در عرصه جهانی معرفی کنید .

توریست هایی که برنامه ریزی می کنند تا به منطقه شما بیایند می توانند زمانی که در صفحات وب به دنبال مکانی مناسب برای صرف غذا در آن منطقه می گردند از طریق وب سایت شما رستوران شما را شناخته و آن را انتخاب نمایند .

6-  شما میتوانید از طریق وب سایت خود یک منبع بی پایان از عکس را در اختیار مخاطبان قرار دهید و به آن ها کمک کنید تا به راحتی با دیدن عکس های غذاهای رستوران شما را بشناسند .آنچه را که انتظار دارند در مورد شما بدانند در عکس ها به آن ها نمایش دهید و از غذاهایتان عکس هایی بگذارید که با دیدن آن ها آب دهانشان راه بیفتد . در اینجاست که اهمیت عکاسی غذا برای رستوران ها بیش از پیش خودنمایی می کند.

7-  مورد آخر اما پراهمیت این است که هزینه راه اندازی و اداره یک وب سایت به مراتب از بسیاری تبلیغات در مجله ها و روزنامه ها به مراتب کمتر است و از بعد اقتصادی صرفه ی زیادی دارد . همه چیز به شما بستگی دارد . شما فضای بسیار وسیعی را در اختیار دارید که می توانید در آن اطلاعات به روز و مفید را در اختیار مخاطبان قرار دهید و هیچ گونه محدودیتی برای آن ندارید .

وبسایت رستوران
به اشتراک بگذاریدShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn