دوازده راز یک فود استایلیست که شما نمی دانید (قسمت اول)

فود استایلیست

شاید وقتی به یک عکس زیبا از غذا نگاه می کنید، تصور مراحل و زحمات بسیار زیادی که برای آن عکس کشیده شده است برای شما آسان نباشد، یکی از این بخش ها، استایلینگ غذا ( فود استایلینگ) می باشد. فود استایلیست شخصی است که به طور کلی وظیفه ی نظارت بر روی شکل ظاهری تمامی محتویات یک بشقاب غذا، چیدمان محتویات بشقاب غذا و نحوه ی چیدمان میز غذا را بر عهده دارد تا یک غذای به خصوص بهترین شکل ظاهری را در هنگام عکاسی داشته باشد ( برای اطلاعات بیشتر درباره ی عکاسی غذا توسط استودیو انار اینجا کلیک کنید )

1-غذا به شدت خوشمزه به نظر می رسد ، اما شما هرگز دلتان نمی خواهد آن را بخورید .

همه چیز توسط فود استایلست چیده و تنظیم می شود اما همه چیز آنچه که به نظر می رسد نیست .کاپوچینو با آب رنگ و سوپ فوری درست شده است تا کف بیشتری رویش ایجاد شود . سایر نوشیدنی ها هم به همین ترتیب با رنگ و مواد شیمیایی یا خوردنی های بی ربط درست شده اند .

2- ممکن است در ابتدا بسیاری از مواد و ایده ها رد شوند تا یک تصویر فوق العاده خلق شود .

برای عکاسی از یک برگر یک طراح غذا باید ده ها نان را امتحان کند تا به یک نمونه عالی (hero) برسد . معمولاً طراحان غذا به چند نمونه نیاز دارند تا اگر اتفاقی برای یکی از نمونه ها (مثلاً نان) بیفتد نمونه دیگری را جایگزین کنند .

3-استفاده از مواد جایگزین ، مکمل و کمک کننده

غذاهایی مثل برگر یا پنکیک که لایه لایه هستند و به صورت تپه ای قرار است در بشقاب قرار گیرند معمولاً با مقوا نگه داشته می شوند . به این صورت که در میان هر لایه یک ورق مقوا قرار می گیرد تا یک شکل استوارتری را به نمایش بگذارد . هم چنین در انتها به جای سس از چسب مایع استفاده می شود تا زیاد از حد پخش نشود و فرم دلخواه را بگیرد .

فود استایلیست

4- یک مرغ بریان برشته در واقع یک مرغ خام است

معمولاً مرغ ها یا بوقلمون ها توسط رنگ ،سس قهوه ای و آب آغشته می شوند سپس کمی آن را خشک می کنند یا فود استایلیست با شعله رویش را می سوزانند تا به نظر برشته و خوشمزه برسد . حتی گاهی شکم مرغ را با حوله و کاغذ پر می کنند تا کمی پف کرده به نظر برسد .

5-هیچ چیز داغ نیست

کیک تازه از فر بیرون آمده ای که کره روی آن در حال آب شدن است در واقع یک کیک یخ زده است . فود استایلیست با یک گرم کننده دستی یا دستگاه بخار کوچکی کره را گرم می کند .

6- شبیه بستنی اما مزه گوشت خوک

یک فود استایلیست به جای استفاده از بستنی واقعی که زود آب می شود و شکلش را از دست می دهد ، از فوم های شیرینی پزی و شکر استفاده می کند که ساعت ها شکلش تغییر نمی کند .

نکات بیشتر در مورد عکاسی غذا را می توانید اینجا بخوانید

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn