طرح بازاریابی رستوران 5

-تحویل رایگان غذا

در بازاریابی رستوران تحویل رایگان و سریع غذا می تواند یکی از دلایل قوی جذب مشتریان غیر حضوری برای شما باشد. سعی کنید غذاها را با کیفیت بالا و سریع به محل مورد نظر مشتری برسانید. سعی کنید برای تسویه حساب کارتخوان های سیار به همراه داشته باشید و این نکته را در تبلیغات خود هم منعکس کنید تا مشتری حتی زمانی که پول نقد در اختیار ندارد بتواند به راحتی از شما خرید کند.

-اطلاعات مشتریان خود را جمع آوری کنید

سعی کنید شماره موبایل یا ایمیل مشتریان خود را جمع آوری کنید. اگر اطلاعات تماس مشتریان خود را در اختیار داشته باشیددر زمان های خاص می توانید پیامی برای مشتریان ارسال کنید یا فرصت ها و پیشنهادهای ویژه را به آنان اطلاع دهید. سعی کنید همیشه اطلاع رسانی ها را به گونه ای انجام دهید که مشتری هم زمان کافی برای هماهنگ کردن برنامه هایش داشته باشد و هم اینکه پیام شما را فراموش نکند.

در صورتی که ازایمیل یا شبکه های اجتماعی برای پیام رسانی استفاده می کنید، حتما به یاد داشته باشید که تصاویر با کیفیت و جذاب غذا و نوشیدنی هایی که پیشنهاد می دهید را برای مشتریان ارسال کنید.

-جشنواره غذا برگزار کنید

می توانید هر از گاهی یک شب را به پخت یک سری غذاهای خاص اختصاص دهید و مشتریان را برای آن جشنواره دعوت کنید. مثلا می توانید یک بار جشنواره غذاهای جنوبی یا شمالی یا غذاهای ایتالیایی، مکزیکی، هندی و این چنینی برگزار کنید. علی الخصوص اگر مشتریان شما جوان هستند، این رویداد باعث ایجاد یک ویژگی خاص برای رستوران شما می شود. به شدت می توانید از این فرصت استفاده کنید.

مشتریان شما می توانند هر چند وقت یک بار شاهد جشنواره هایی باشند که باعث می شود غذاهای جدیدی در رستوران شما سرو شود. حتی می توانید در پایان از مشتریان در مورد بهترین غذا سؤال کنید و پخت غذای انتخاب شده را بعد از جشنواره همچنان ادامه دهید.

شما برای اینکه بتوانید به رستورانی فوق العاده تبدیل شوید، باید علاوه بر اینکه غذاهای عالی در اختیار مشتریان قرار می دهید، ویژگی منحصر به فردی را در ذهن مشتری برای خودتان ثبت کنید. رویدادهای اجتماعی می توانند فوق العاده سریع شما را معروف و محبوب کنند. بعد از برگزاری یک جشنواره غذا شما خواهید دید چطور این روش جذاب تا مدت ها باعث افزایش فروش رستوران شما و شلوغ شدن آن می شود. یکی از روش های بازاریابی رستوران است که نام رستوران شما را بر سر زبان ها می اندازد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn