طرح بازاریابی رستوران 4

طرح بازاریابی رستوران

-به کسب و کارهای اطراف خود توجه کنید

طرح بازار یابی رستوران شامل این می شود که بسیاری از مدیران رستوران ها به فرصت های بزرگی که در اطراف آنهاست دقت کنند. شرکت هایی که در نزدیکی رستوران شما قرار دارند حداقل برای وعده ناهار یک فرصت ویژه محسوب می شوند.

تعدادی از شرکت هایی که در نزدیکی رستوران شما قرار دارند را انتخاب کنید و زمانی را برای ملاقات با مدیران آنها و دادن پیشنهاد جذاب، اختصاص دهید: در وقت ملاقات سعی کنید یک ارتباط مؤثر با مخاطب برقرار کنید.

برنامه ریزی کنید: می توانید از آنها دعوت کنید تا از رستوران شما بازدید کنند. سپس در زمینه سفارش غذا به آنها پیشنهاد جذاب ارائه کنید: منو یا بروشوری که از غذاهای رستوران تان تهیه کرده اید را همراه اطلاعات اشتراک و نحوه سفارش و تخفیفات ویژه در اختیار آنها قرار دهید.

-کاغذهای تبلیغاتی شامل پیشنهادهای ویژه را کوچک طراحی کنید

تبلیغات و پیشنهادهای وبژه ای که برای مشتریان آماده می کنید باید حداقل به مدت 30 روز از زمانی که پیشنهاد را ارائه می کنید اعتبار داشته باشد. سعی کنید در زمان ارائه برگه های تبلیغاتی، با گیرندگان آنها غریبه نباشید، آنها می توانند در آینده مشتری شما باشند پس با آنها دوستانه و به گرمی برخورد کنید. یادتان باشد تنها چیزی که شما برای افزایش فروش رستوران تان نیاز دارید، مشتری های بیشتر است.

سعی کنید تبلیغات شما برای مشتری دارای یک پیشنهاد جذاب باشد که حتما او را به رستوران بکشاند، پیشنهاد تخفیف قابل توجه، یک غذای ویژه با هزینه مناسب یا دعوت کردن یک فرد معروف در یک تاریخ خاص به رستوران و … می تواند عواملی باشد که مشتریان احتمالی را به رستوران شما بکشاند.

اما توجه کنید که برگه های تبلیغاتی شما آنقدر بزرگ نباشد که مخاطب نتواند آن را در جیب و یا کیف خود جای دهد. می توانید تبلیغات خود را در قالب کارت ویزیت های بزرگ درست کنید که هم به راحتی بتواند آن را همراه خود داشته باشد اما حتما باید یک پیشنهاد ویژه و جذاب برای مشتری داشته باشید، پیشنهادی که مشتری احساس کند اگر از آن استفاده نکند موقعیت عالی را از دست داده است.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn