گرانترین استیک ها در جهان

یک تاریخچه کوتاه از رقابت بین کشورها برای سرو بهترین استیک دنیا

خاویار و ترافل ها ممکن است باعث شود برخی افراد رستوران را ترک کنند و جای دیگری را انتخاب کنند، اما وقتی تبدیل به یک غذای لوکس شوند برای همه جذاب می شوند، غذاهای کمی از جذابیت یک قطعه گوشت گاو شگفت انگیز برخوردار هستند. خانه های استیک به مدت طولانی با جشن ها همراه بوده اند، اما برخی از چیزها فراتر از یک فیله ی راسته ی پیش پا افتاده و بی روح هستند.این ها گرانترین گریل های استیک مقدس هستند که در جهان با گرمی های قرمز خون گره خورده اند.

واگیو(Wagyo )چیست: واگیو در زبان ژاپنی به معنای گاو ژاپنی است که چهار گونه دارد، گاو سیاه که نود درصد گاوهای چاق ژاپن را تشکیل می دهد، گاوقهوه ای که بعنوان گاو قرمزهم شناخته می شود،گاو هورن که کمتر از یک درصد از کل گاوها را در ژاپن تشکیل می دهد و گاو پولد. گوشت این گاو در دنیا به عنوان بهترین، مرغوبترین  و گران ترین گوشت مخصوصا برای استیک معروف است.

اما چرا؟ اول اینکه در تغذیه آنها برای ایجاد اشتها به آنها آبجو داده می شود، دوم اینکه برای تمرین و داشتن بدنی پرپشت و گوشتالو روزانه با شراب برنج ژاپنی ماساژ داده می شوند و این ایده که عملیاتی مانند ماساژ گاوها یا تغذیه آنها با آبجو می تواند کیفیت گوشت را بهبود دهد، اسطوره است. این گوشت از نظر ژنتیکی گوشتی با پروتئین بالا، دارای چربی اشباع نشده، دارای امگا 3 و امگا 6 است و از نظر ظاهری گوشتی ست با رگه های مرمری چربی. در مناطق مختلف ژاپن، گوشت گاو واگیو، نام های همان محمله را دارد، مثلا گوشت گاو ماتسوساکی، گوشت کبو، گوشت یونزوا، گوشت گاو میشیما، گوشت گاو اومی.

در دنیا رستوران های زیادی از این نوع گوشت به دلیل مرغوبیت و معروفیتش، اغلب برای تهیه استیک استفاده می کنند، رستوران هایی که غالبا گران قیمت، مشهور و لاکچری هستند. هر کدام از این رستوران ها دستور پخت مخصوص خود را دارند که متفاوت از بقیه است و به خاطر پخت یک نوع خاص استیک در دنیا مشهور هستند. در زیر شما را با بعضی از این رستوران ها، نوع استیک ودستور پخت آنها آشنا می کنیم.

استیک No Sumibiyaki

قیمت: 136 دلار

مکان: Zuma (لندن، انگلستان)

چه چیزی است: واگیو ریب- آی با سس مدیترانه ای، ترب ژاپنی، سس پونزو: « یک سس بر اساس مرکبات، با ذوب کردن میرین، سرکه برنج، تکه هایی از ماهی تن و جلبک دریایی بیش از حد گرم که سپس مایع خنک می شود، و در نهایت آب یکی از مرکبات به آن اضافه می شود.» رستوران ممکن است به صورت غیر رسمی توسط izakayas ژاپنی مدیریت شود، اما هیچ اطلاعاتی در مورد این ظرف غذا وجود ندارد.

استیک واگیو ریب-آی ژاپنی

قیمت: 144 دلار

مکان: CUT Beverly Hills (لس آنجلس، کالیفرنیا)

چه چیزی است: یکی از معروف ترین تکه های 6 اونسی واگیو کوب استیک در جهان  که بر اساس اونس ارزش گذاری شده با حداقل 6 اونس وزن . مشتری ها خودشان استیک را روی میزشان گریل می کنند وحتی در ساختن dipping sauces که با مزه دار کردن و خرد کرن سبزیجات ،میوه ها، غذاهای دریایی، قطعه قطعه کردن گوشت، پنیر یا سیب زمینی ساخته می شود، همکاری می کنند. برخلاف سس های دیگر،  به جای اینکه سس را روی غذا بریزید، dipping sauces معمولا به غذا افزوده می شود، آغشته می شود یا اضافه می شود.

استیک راسته واگیو دبی

قیمت: $ 169

مکان: Al Muntaha Restaurant (دبی، امارات متحده عربی)

چه چیزی است: 10.5 اونس استیک راسته واگیو که در یک محیط لاکچری احاطه شده، سرو می شود – رستوران 700 فوت بالاتر از دریا در هتل برج العرب دبی واقع شده است، در یک جزیره مصنوعی.

استیک فیله کوب را انتخاب کنید

قیمت: $ 246

مکان: Renga-tei Steak Restaurant (کوب، ژاپن)

چه چیزی است: تهیه شده توسط یک آشپزخانه زنانه در خانه گوشت کوب، یک استیک 5،6 اونس که همراه با سالمون، سالاد، و انتخاب دسر، سرو می شود. خبرگزاری NBC نوشت: “چند ساعت با قطار سریع السیر به غرب توکیو، Kobe Renga-tei Steak Restaurant در شهر کوب، این رستوران،  غذاهای خود را قبل از پخت و پزبا کاغذ ژاپنی زیبا بر روی کوره های مس و آهن تهیه می کند.” وبسایت رستوران، اطلاعات بیشتری در مورد کنجکاوی در مورد این سبک غذا ارائه می دهد. این نشان می دهد که کشتیگیران حرفه ای سومو حدود 200 سال پیش در دوره Edo چطور گوشت گراز وحشی را طبخ می کردند. همه سرآشپزهای این رستوران زن هستند. هر فیله روی سفال سنتی طبخ و سرو می شود.

استیک فیله ذغالی کوب

قیمت: 258 دلار.

مکان: Aragawa (توکیو، ژاپن)

چه چیزی است: 8 اونس گوشت گاو محلی ورز داده شده که بواسطه تزئین مینیمالیستی و عناصر نامتعارف زیبای خود شناخته شده که فقط یک مورد مشهور جهانی را سرو می کنند و این مورد در سراسر دنیا مشهور است به دلیل اینکه این استیک بی عیب و نقص با فلفل و خردل مزه دار می شود. باید هم اینگونه باشد ، چون این رستوران تنها یک مورد را سرو می کند. Fobes می نویسد: “آراگوا، یک خانه استیک کوچک در منطقه شینباشی توکیو است. مانند بسیاری از رستوران هایی که پنهان، بسیار گران و ناب هستند. وبسایت یا دکوراسیون باشکوه ندارند، اما رزرو ها بسیار سخت و طات فرسا است، و هزینه آن از 370 دلار برای هر نفر آغاز می شود. “

استیک واگیو فلفلی خونی

قیمت: 295 دلار

مکان: Prime Restaurant (سیدنی، استرالیا)

چه چیزی است: 14.1 اونس گوشت گاو واگیو از الکساندرا، ویکتوریا، گاوها به مدت 600 روز با غلات تغذیه می شوند و دارای امتیاز چربی مرمر ماننده 9+ می شوند (به عبارت دیگر ، هر روز گوشتالوتر می شوند) خودستایی های اولیه: “خارج از ژاپن عرضه بسیار محدودی از گاوهای اصیل واگیو  و سخت تر و محدودتراز آن گوشت مرمر مانند با امتیاز 9+ واگیو وجود دارد …

 امتیاز 9+ واگیو، برای مرغوبیت ومحصولاتی که در خارج از ژاپن دارای بالاترین امتیازهستند، انتخاب می شوند که این امتیاز توسط دیوید بلک مور داده شده است، استرالیا بیشترین جایزه ها را به خاطر محصولات واگیو به دست آورده است. غذاهای “واگیو فیله 9+” ، “واگیو شاتوبریان9+”  که توسط  دیوید بلک مور تهیه شده است، به طور انحصاری به این رستوران فروخته شد است.

استیک کوب استریپ A5

قیمت: 350 دلار

مکان: Old Homestead Steakhouse (نیویورک، نیویورک)

چه چیزی است: 12 اونس از گوشت ممتازگاو ژاپنی ،که به سبک استریپ-استایل نیویورکی تهیه شده است. رستوران در هر شب مشخص 25عدد کوب استیک می فروشد. دام ها به صورت محدود دامپروری می شوند ، به طوری که آنها عضله را توسعه نمی دهد که منجر به تولید گوشت بسیار نازک شده وبه همین دلیل به ذوب شدن در دهان شناخته شده می شود. بیانیه مارک شری، مالک شرکت قدیمی Homestead در گفتگو با ABC ” تصور کنید در چهارم ژوئیه قارچ های طعم دهنده ، با فوران مزه های لذیذ در بشقابتان مشغول هستید، و هنگامی که شما فکر می کنید تمام شده ، شما توسط دور دوم و سوم از غذاهای خوش طعم غرق می شوید ” او اضافه می کند، “این تجربه غذایی درست مثل اوج لذت جنسی می ماند – واقعا”.

استیک ریب-آی “103”

قیمت: $ 2،800

مکان: New York’s now-defunct Craftsteak

چه چیزی است: یک هیولای 40 پوندی واگیو که معمولا برای پارتی های خصوصی سفارش داده می شود و توسط سرآشپز کریس آلبرشت تهیه می شود و وزن آن اندازه گیری می شود تا حدود 40 پوند باشد . فوبس تراولر در مورد استیکی که به طورنیم پز پخته شده بود گفته است: “این ظرافت مرمری محصول گوشت گاو ژاپنی و یا ” واگیو ” است که در دامپروری هایی است که در داخل و خارج از ژاپن پرورش پیدا می کنند، و این از چیره شدن به گرانترین منو های استیک در سطح بین المللی حکایت دارد . تولید محصولات واگیو در خارج از ژاپن در طول سالهای 2001 تا 2005 افزایش یافت اما واردات گوشت گاو ژاپنی قدغن شد و ادامه پیدا کرد تا زمانی که به محبوبیت و شهرت جهانی دست پیدا کرد. “

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn