هنر عکاسی تبلیغاتی

عکاسی مهمترین عنصر اکثر کمپین های تبلیغاتی است. در حالی که نویسندگان کپی رایت ممکن است ساعت ها را صرف نوشتن یک عنوان چشمگیر می کنند که منافع یک محصول را توضیح دهد، این تصویر است که ابتدا بیننده را جذب می کند. همچنین آخرین چیزی است که معمولا بیننده بعد از ورق زدن صفحه، به خاطر می آورد.

تصاویر تبلیغاتی ممکن است در بیلبورد ها و مجلات، پوسترها و بروشورها استفاده شوند. آنها ممکن است تصورات ساده ای از یک محصول یا یک مدل را نشان دهند – یا می توانند گرافیک های پیچیده را با هم ترکیب کنند و از آخرین تکنیک های پس تولید (post-production ) استفاده کنند تا نشان دهند که این شرکت پیشگام است.

در هر یک از این سناریوها برنامه ریزی نقش حیاتی دارد.

استراتژی جلسه

عکاسان ما باید با یک دیدار استراتژیک با مشتری کار خود را شروع کنند تا خلاصه ای از کاری که قرار است انجام دهند را جمع بندی کنند، و ریسک سورپرایز شدن وقتی که عکس های نهایی گرفته شدند را کاهش دهند. عکاس باید خط مشی شرکت را در رابطه با نوع تصویری که از محصول شان می خواهند، و پیام هایی که می خواهند انتقال دهند، را کاملا مشخص کند.

(Marc Schultz )مارک شولتز، یک ستاره سیاه عکاسی که مشتریانش شامل Ikea,LOreal,Bang & Olufsen و دوربین های کانن است، می گوید:

“اگر مشتریان بتوانند بعضی از راهنمایی های بصری در مورد آنچه که آنها می خواهند عکس بگیرند، به من ارائه کنند، تفاوت زیادی برای من ایجاد می کند. من متوجه شدم که اغلب شما می توانید برای مدت طولانی با یک مشتری بنشینید و در مورد اینکه دوست دارند عکس هایشان به چه شکل به نظر بیاید یا به تصویر کشیده شوند، بحث کنید، اما شما هرگز نمی توانید به طور واضح بفهمید اهداف آنها از لحاظ بصری چیست.”

این کار بسیار مهم است هنگام کار با آژانس ها و مشتریان کوچکتر. در حالی که سازمان های بزرگ ممکن است تصمیم بگیرند یک مدیر هنری برای نظارت و هدایت کار عکاس ارسال کنند، که این اغلب برای مشتریان با بودجه محدود امکانپذیر نیست. بسیاری به مهارت ها و خلاقیت عکاس برای گرفتن تصویر درست در پارامترهای تعیین شده در جلسه استراتژی، اعتماد می کنند.

برای مثال مارک متوجه شده است که مشتریان اغلب به دنبال او هستند تا مفاهیم اساسی و پیامهایی را که میخواهند تصاویرشان ارائه دهند را تدوین کند. آنها کنترل خلاق را به او می سپارند و پس از آن قادر به استفاده از فرصت های غیر منتظره ای است که ممکن است در طول عکاسی ایجاد شود.

مارک می گوید:

 

“اغلب با فرآیند خلاقانه، شما با یک ایده اصلی شروع می کنید و آن را با بسط دادن به چیزی کاملا متفاوت به پایان می رسانید.”

مدیریت لجستیک

با این حال مشتری می خواهد که عکاسی مدیریت شود، در حالیکه استراتژی در حال توسعه یافتن است، مسائل مربوط به تدارکات باید مورد ملاحظه قرار گیرد و این اغلب جایی است که بزرگترین چالش ها اتفاق می افتد.

وسایل صحنه باید پیدا شده، تهیه و منتقل شوند به محل عکاسی. مکان ها باید انتخاب شده و مناسب بودن آنها بررسی شود. تاریخ عکاسی از هدف باید تنظیم و روی آن توافق شود. در صورت استفاده از مدل ها، آنها نیز باید انتخاب شده، رزرو شوند و محل اقامت آنها مرتب شود.

در واقع، حضور مدل ها در یک فیلم تبلیغاتی نیاز به یک طیف جداگانه ای از مهارت ها دارد. در حالی که محصول برای رسیدن به نتیجه مطلوب، به خودی خود و به روش های مختلف می تواند جلوه گری کند، مدل ها باید با چاپلوسی و حفظ آرامش خود سعی کنند تصویر توجه بیشتری را جلب کند و کمک کنند آگهی مجذوب کننده باشد.

(René De Carufel )رن د کاروف، یک ستاره سیاه عکاسی در مونترال با بیش از سه دهه تجربه، می گوید که مدل ها سازگارترین چالش ها را در این نوع عکاسی ها خلق می کنند:

“هر عکسی که گرفته می شود تا حدودی یک چالش است – حداقل باید اینطور باشد – بعضی از آنها بزرگتر از بقیه هستند. اما از آنجایی که من زیاد با مردم سر و کار دارم، این غالبا باعث ایجاد یک رابطه و جلب اعتماد آنها می شود. برای رسیدن به این مسئله، من فکر می کنم شما فقط باید از خودتان احترام، مهربانی و شوخ طبعی نشان دهید و امیدوار باشید که آنها احساس راحتی کنند.”

عکاس باید عناصر مختلف عکاسی را در جای خود قرار دهد، از چیدن صحنه تا آوردن مردم و اقلام، و همچنین تمام تجهیزات. در مورد خود عکس، باید به دنبال بهترین ترکیب ها در دستورالعمل های مقرر شده باشد، اگر از یک مدیر هنری استفاده می کنید از او دستور بگیرید، آنها اغلب با مدل ها کار می کنند تا نگاه درست که با محصول مطابقت داشته باشد را از آنها بگیرند.

و قبل از تحویل تصاویر نهایی به مشتری، ممکن است مجبور شود کارهای پس تولید را هم انجام دهد.

استخدام یک فرد با تجربه ی حرفه ای

برای مدیران بازاریابی، جایگزینی برای استخدام یک عکاس حرفه ای با تجربه قابل توجه در عکاسی تبلیغاتی وجود ندارد. تصاویر ضعیف می توانند یک محصول را در بک گراند عکس های مشابه و یکسان تبلیغاتی ناپدید کنند، در حالی که یک عکس عالی و برجسته توجه را جلب می کند و در ذهن بیننده باقی خواهد ماند. این می تواند تفاوت بین موفقیت و شکست باشد.

در ستاره سیاه، ما فقط عکاسانی را تعیین می کنیم که به ما ثابت کرده اند که می توانند عکاسی کردن در مقیاس و میدان دیدی که مشتری خواسته است را سازماندهی کنند. گزیده ی آثار آنها باید نشان دهد که آنها می توانند با جهت گیری کار کنند، خلاقیت خود را به کار گیرند و تصاویری را که مشتری می خواهد، تولید کنند. منبع عکاسان ما از سراسر جهان است، بنابراین ما همیشه حق انتخاب بهترین عکاسان در دسترس را در هر کجا داریم و می توانیم آنها را در هر مکانی که ممکن است برای عکاسی بفرستیم.

در زمانی که عموم مردم می توانند تنها با فشار دادن یک دکمه در )TiVo یک ضبط کننده ویدئویی دیجیتال است که توسط TiVo Corporation توسعه داده شده و در سال 1999 معرفی شده است.) خود،  تبلیغات گذشته را بالا و پایین کنند، زمانی که کاربران اینترنت با تبلیغات به رگبار بسته می شوند، آنها توجه ناچیزی می کنند و زمانی که فروش مجلات و روزنامه ها همچنان رو به کاهش است، فقط یک تصویر خیلی خاص می تواند دوام بیاورد و خود را برای آگاهی دادن، به مصرف کنندگان تحمیل کند.

عکسی که بیشتر از اینکه یک محصول یا حتی یک پیام را توصیف کند – عکسی خلاق و به یاد ماندنی است که بهتر است آن را از دست ندهید.

به اشتراک بگذاریدShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin