انتخاب مکان مناسب برای راه اندازی رستوران

مکان مناسب برای رستوران

انتخاب مکان مناسب اساسی ترین رکن در راه اندازی یک رستوران است . شما ممکن است بهترین سرآشپز را داشته باشید و در ارائه سرویس به مشتریان عالی باشید اما اگر مکان رستوران خود را به درستی انتخاب نکنید با شکست مواجه خواهید شد .انتخاب مکان مناسب برای راه اندازی رستوران امری است که نیاز به صرف زمان و انرژی زیادی دارد . عوامل بسیار مهمی در این زمینه نقش دارند که در این مقاله  به بررسی هریک از این عوامل پرداخته ایم .

1-شناسایی مشتریان هدف :

شناسایی مشتریان هدف از مهم ترین بخش های انتخاب مکان مناسب برای رستوران می باشد .

همانطور که در مقاله مربوط به راه اندازی رستوران ها گفته شد ، شناسایی مشتریان هدف از گام های مهم در راه اندازی یک رستوران موفق و داشتن یک طرح کسب و کار صحیح برای رسیدن به این هدف است . بعد از اینکه تصمیم گرفتید که چارچوب و تم کلی رستورانتان به چه صورت باشد باید به طور دقیق و آگاهانه مشخص کنید که مخاطبان شما چه افرادی هستند . برای مثال آیا مشتریان هدف شما قشر جوان جامعه می باشند ؟ آیا می خواهید خانواده ها را مخاطب قرار دهید ؟

آیا هدف شما جلب توجه قشر هنری جامعه است ؟ آیا می خواهید کارمندان را مخاطب قرار دهید ؟ مشتری هدف شما عامل مهمی است که باید در انتخاب مکان رستورانتان در نظر گرفته شود . اگر می خواهید قشر جوان را مخاطب قرار دهید باید مکانی را انتخاب کنید که تردد دانشجویان و محصلان در آن محدوده بیشتر است و اگر مخاطب شما قشر هنری جامعه می باشد باید محدوده سالن های تئاتر، سینما ، نمایشگاه ها و گالری ها را در نظر بگیرید .

2-دسترسی مناسب :

در انتخاب مکان مناسب برای رستوران دسترسی مناسب از عوامل بسیار مهم است . آیا مکانی که در نظر گرفته اید دسترسی مناسبی دارد؟ آیا مشتریان  می توانند راحت به رستوران شما بیایند؟ آیا رستوران شما جای پارک مناسب برای وسایل نقلیه مشتریان را دارد تا آن ها دغدغه پارک اتومبیل خود را نداشته باشند ؟ آیا مشتریان برای رسیدن به رستوران شما می توانند از وسایل نقلیه عمومی همچون مترو استفاده کنند؟

3-اقتصادی بودن :

آیا مکانی که برای راه اندازی رستوران در نظر گرفته اید از نظر محاسبات اقتصادی انتخاب صحیحی است؟

برای پاسخ به این سوال باید مطالعات شما در نظر بگیرد که مکان مورد نظر در قبال هزینه اجاره ای که برای آن صرف می شود چه امتیازاتی را برای شما خواهد داشت .

4-امنیت قرارداد :

از آنجائیکه راه اندازی رستوران هزینه های بالایی از قبیل هزینه دکوراسیون، تجهیزات و … را در بر دارد امنیت قرار دارد در انتخاب مکان مناسب برای رستوران از  اهمیت بالایی برخوردار است . برای مثال چنانچه قرارداد مکان رستوران شما یک ساله تنظیم شود ممکن است صاحب ملک در پایان مدت قرارداد با تمدید آن موافقت نکند . در این صورت کسب و کار شما که تازه بعد از گذشت یک سال رونق پیدا کرده است با شکست مواجه خواهد شد و هزینه های از قبیل هزینه دکور در حقیقت سوخت خواهند شد .

پس انتخاب مکان مناسب، شناسایی دقیق موقعیت آن  و تنظیم قرارداد به مدت حداقل سه سال نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه گردد .

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn