تهیه قهوه توسط قهوه ساز Hario V60

Hario V60

تهیه قهوه توسط Hario V60

قبل از هر چیز به شما توصیه میکنم دانه های قهوه مورد نظر برای دم کردن قهوه توسط Hario V60 را درست قبل از شروع فرآیند دم کردن قهوه آسیاب کنید . دلیل این امر این است که اگر خیلی زود اقدام به آسیاب دانه های قهوه نمایید ، ممکن است مقداری از ترکیبات آن که موجب طعم و عطر لذت بخش قهوه می شوند از بین برود .

نکته دوم اینکه به جای استفاده از کتری های سنتی از کتری های مخصوص دم کردن قهوه استفاده نمایید . این کتری ها به گونه ای طراحی شده اند که سرعت شما را در افزودن آب کنترل می نمایند و یکی از عوامل مهم در دم کردن قهوه توسط Hario V60 ، سرعت آرام و ثابت در افزودن آب جوش به دانه های قهوه می باشد .

Hario V60

دم کردن قهوه توسط Hario V60

دم کردن قهوه توسط Hario V60 از بهترین روش های دستی در دم کردن قهوه است . شما می توانید با استفاده از تکنیک بسیار ساده این قهوه ساز یک فنجان قهوه با طعم و عطر دلچسب داشته باشید .در ادامه آنچه  را که برای تهیه قهوه توسط Hario V60 باید بدانید برای شما شرح می دهیم :

1-ابتدا فیلتر کاغذی دستگاه را مخروطی شکل بپیچید و آن را توسط قطره چکان با آب جوش شستشو دهید (جهت از بین رفتن طعم کاغذ) .فیلتر را درون دستگاه قرار دهید .

2-مقدار 21 گرم قهوه (حدود 3 تا 4 قاشق سوپ خوری) را در اندازه نمک طعام آسیاب کنید و آن را داخل دستگاه بریزید .

3-پس از افزودن قهوه ، آب جوش را به به قهوه اضافه کنید به طوری که تمام سطح قهوه را بپوشاند . 15 ثانیه صبر کنید تا قهوه در اصطلاح به نقطه شکوفایی برسد و کمی حباب روی آن تشکیل شود .

4-بعد از گذشت 15 ثانیه مجدداً  آب جوش را (به صورت آهسته و مارپیچی شکل و با سرعتی ثابت) به دستگاه اضافه کنید تا جایی که هیچ گونه لکه ای باقی نماند .

اگر از ترازو استفاده می کنید ابتدا بعد از قرار دادن دستگاه خالی بر روی ترازو عقربه آن را صفر کنید . در انتها بعد از افزودن آب جوش ترازو باید حدوداً عدد 360 گرم را نشان دهد .

5-بعد از گذشت مدت زمان 2 دقیقه و 40 ثانیه شما حدوداً مقدار 10 اونس قهوه ی دم کشیده در ظرف زیرین دستگاه خواهید داشت . قهوه خود را داخل یک لیوان گرم سرو کنید .

Hario V60
به اشتراک بگذاریدShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn