مهارت های یک فود استایلیست

فود استایلیست

فوداستایلیست کیست

فود استایلینگ هنر چیدمان و آراستن غذاست با این هدف که غذاها تازه و خوشمزه به نظر برسند . این هنر در برخی موقعیت ها بسیار مهم و حیاتی است ، خصوصاً زمانی که صحبت از عکاسی غذا به میان می آید.تمامی عکس هایی که از غذاها در کتاب های آشپزی ، مجلات و آگهی های تبلیغاتی می بینید توسط فود استایلیست استایل شده اند .

این عکس ها بسیار جذاب و هوس انگیز هستند  اما ممکن است در واقعیت اصلاً قابل خوردن نباشند . در برخی موقعیت ها زیبایی غذا و ظاهر آن بسیار مهم تر از طعم می باشد .شاید باور این موضوع کمی سخت باشد اما واقعیت دارد .

فود استایلیست شخصی است دارای حرفه و خلاقیت در زمینه چیدمان غذا. این فرد اغلب به طور نزدیک با آشپزها، سرآشپزها و عکاسان غذا کار می کند . در برخی موارد دیده می شود که یک فود استایلیست یک عکاس غذای خوب هم باشد و بالعکس .

یک فود استایلیست می تواند در تمام بخش هایی که مربوط به غذا می شود کار کند . از کار در رستوران های هتل ها گرفته تا رستوان های معمولی .

در ادامه نکاتی را با شما پیرامون این حرفه به اشتراک می گذاریم . چنانچه شما به این شغل علاقه مند هستید و تصمیم خود را گرفته اید که یک فود استایلیست شوید این نکات برای شما جالب خواهد بود .

فود استایلیست

1-مشاهده و مطالعه :

اویلن قدم برای یادگیری این حرفه خوب دیدن و داشتن مطالعه است . کتاب های عکاسی و استایلینگ غذا را خوب مطالعه کنید . عکس ها را با دقت ببینید و تا جایی که می توانید دانش خود را درباره غذا  و استایلینگ آن افزایش دهید .لازم نیست شما یک سرآشپز خوب باشد تا بتوانید به یک استایلیست خوب تبدیل گردید اما هرچه دانش شما از غذا بیشتر باشد می توانید در کار خود موفق تر باشید .

2-گذراندن دوره مقدماتی اصول اولیه فود استایلینگ :

چنانچه تصمیم خود را گرفته اید که این حرفه را دنبال کنید و در آن موفق شوید لازم است یک دوره مقدماتی در مورد اصول استایلینگ غذا بگذرانید . این دوره به شما کمک می کند که دید بهتری پیدا کنید و ذهن شما  را باز تر می کند .بنابراین می توانید راحت تر راه رسیدن به جایگاه مورد نظر خود را طی کنید .

3-کمک و دستیاری به یک  فود استایلیست ماهر و حرفه ای :

بهترین راه برای یادگیری فود استایلینگ این است که از یک فرد حرفه ای و ماهر در این زمینه بخواهید که به شما اجازه دهد به وی کمک کنید . بدین ترتیب شما بدون هیچ گونه فشار از لحاظ ارائه بهترین استایل برای غذاها می توانید خوب مشاهده کنید ، یاد بگیرید و نتیجه را آنالیز کنید .به یاد داشته باشید که مهم ترین نکته در این بخش احترام به شخصی است که اجازه می دهد به وی کمک کنید و در واقع از وی یاد بگیرید . قدر دان وی باشید .

4-روابط عمومی خوب و رفتار حرفه ای :

یک فوداستایلیست معروف می گوید آنچه که موجب می شود مشتریان وی تمایل به همکاری با او را داشته باشند ادب، آرام بودن و تمرکز وی بر روی کارش است . وی می گوید مهم ترین نکته برای مشتریانش این است که او بهترین و بیشترین تلاشش را برای داشتن نتیجه ی مطلوب به کار می گیرد . منعطف است و به آنچه که مشتری می خواهد بسیار توجه می کند .

5-تقویت مهارت های تکمیلی :

ممکن است شما بهترین فود استایلیست جهان باشید اما هیچ کس شما را نشناسد و در زمینه پیدا کردن کار با مشکل روبه رو باشید .

بسیار مهم است که به این موضوع توجه کنید که در زمینه هایی از قبیل عکاسی ، نوشتن و شبکه های اجتماعی دانش خود را افزایش دهید. و از این ابزار ها برای معرفیخود به دیگران استفاده کرده و نمونه کارهایتان را به آن ها ارائه دهید .

6-راه اندازی یک وبلاگ :

بهترین راه برای نشان دادن توانایی های خود به دیگران راه اندازی یک وبلاگ است . فراموش نکنید که وبلاگ توانایی این را دارد که منجر به تحقق  بهترین فرصت های شغلی برای شما گردد .شما می توانید توسط وبلاگ نویسی با یک جامعه بزرگ از علاقه مندان به غذا و مشتریان هدف خود آشنا شوید .

7-همیشه آماده باشید :

قبل از اینکه شما بخواهید به عنوان یک استایلیست در یک پروژه غذایی ظاهر شوید باید به طور کامل خود را برای این کار آماده سازید .کیت وسایل خود را روز قبل آماده کنید و اطمینان یابید که هرآنچه که بدان نیاز پیدا خواهید کرد را برداشته اید .در مورد غذاهایی که قرار است استایل شوند تمرین کنید .

8-بسیار دقیق و جزئی نگر باشید :

قبل از آغاز پروژه تمامی موارد را با دقت بررسی نمایید .هرچیزی که رنگ آن کمی برگشته، کهنه شده و یا مناسب نیست را کنار بگذارید . تمامی مواد اولیه باید تازه و سالم باشند .

9-توانایی حل مسائل و تصمیم گیری سریع :

از بزرگترین مهارت های یک استایلیست غذا توانایی حل مسائل و رفع مشکلات در لحظه و به سرعت می باشد . ممکن است غذایی که در اختیار شما قرار می گیرد بسیار زشت باشد و یا هیچ مواد اولیه تازه و قابل استفاده ای موجود نباشد . یک فود استایلیست حرفه ای مسائل را به راحتی و در آرامش به طور حرفه ای حل می کند .

فود استایلیست
به اشتراک بگذاریدShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn