عکاسی غذا

عکاسی غذا چیست؟

کانون طراحی و تبلیغات انار اگر در زمینه ی عکاسی غذا اولین نباشد، در انقلاب تغییر سبک عکاسی مواد غذایی جزو اولین استودیو های تخصصی عکاسی غذا به شمار می آید. سبک و ترند های عکاسی غذا به سرعت در حال تغییر و تکامل هستند و سلیقه ی بینندگان نیز مطابق این تغییرات در حال تکامل است، شاید دلیل اصلی در تغییر ترند های عکاسی غذا اضافه شدن پدیده ی شبکه های اجتماعی به عنوان یکی از مهمترین و پر بازده ترین کانال های تبلیغاتی برای کافه ها، رستوران ها، هتل ها و کلیه مجموعه های فعال در صنعت مواد غذایی می باشد.

استودیو انار با تحقیق و بررسی روزانه ترند های مختلف، نه تنها خود را همگام با ترند های مهم عکاسی غذا بروز می نماید بلکه به عنوان یکی از ترند ساز های عکاسی غذا نیز در میان مجوعه های فعال در این صنف، شناخته شده است.

اگرچه اهمیت عکاسی غذا هر روز برای مجموعه های فعال، ملموس و ملموس تر می شود، (به طوریکه شتاب سیر صعودی پروژه های پیشنهادی به استودیو انار در ۶ ماه گذشته ۲ برابر بیشتر از مدت مشابه خود در ۶ ماه قبل از آن بوده است). به جرات می توان گفت در حال حاضر تنها حدود ۲۰٪ از فعالان این صنعت آنطور که باید، از پتانسیل های این هنر در افزایش سهمشان از بازار استفاده می کنند.

شما هم اگر علاقه مند هستید از آخرین اخبار و ترند های عکاسی غذا اگاه شوید می توانید مطالب تخصصی ما را در قسمت یادادشت ها مطالعه فرمایید.

عکاسی غذا برای کافه و رستوران ها

اگر تا چند سال قبل همه بر این نکته که غذا خوردن یکی از محبوب ترین لذت ها برای مردم است تاکید داشتند، پس از گسترش شبکه های اجتماعی عکس گرفتن و دیدن عکس های غذا نیز به این لذت ها اضافه شد، گسترش اینستاگرام در ایران و بازده ی بسیار ایده آل آن صاحبان رستوران ها را بر آن داشت تا حتی بر خلاف میل باطنی خود، با ساختن پیج های اختصاصی از مزایای بیشمار شبکه های اجتماعی استفاده نمایند، هر چند با گسترش محبوبیت اینستاگرام و رقابت فزاینده ما بین کافه و رستوران ها، کافه و یا رستورانی برنده این بازی خواهند بود که عکس هایی متفاوت و با تعداد بالا را در اختیار داشته باشد.

با در نظر گرفتن این موضوع بود که تیم عکاسی و تیم مارکتینگ کانون طراحی و تبلیغات انار اقدام به طراحی و تعریف پکیج های عکاسی با پوشش نیاز هایی از قبیل عکاسی غذا، عکاسی منو، عکاسی محوطه، عکاسی لایف استایل و … برای  شبکه های اجتماعی نمودند ( برای مشاهده ی پگیج ها و تعرفه های عکاسی و مارکتینگ شبکه های اجتماعی اینجا کلیک کنید).

اگرچه پکیج های عکاسی برای کافه و رستوران ها می تواند تمام نیاز های بالفعل و بالقوه آنها را برآورده نماید، اما نکته مهمی که کانون طراحی و تبلیغات انار در کنار ارايه ی این پکیج ها فراموش نکرده است، خلاقیت و نوآوری در عکاسی برای هر کدام از کافه و رستوران هاییست که فعالیت تبلیغاتی خود را به ما می سپارند.

عکاسی غذا برای کافه و رستوران

 

THE ONLY WAY TO DO GREAT WORK IS

TO LOVE WHAT YOU DO

 

بک گراندهای عکاسی غذا
فود استالین، فود استایلیست
عکاسی غذا از بالا

وجه تمایز عکاسی غذای کانون انار

شاید بشود ساعت ها در مورد مزیت های دنیای دیجیتال و شبکه های اجتماعی صحبت کرد، اما نباید فراموش کنیم که همین دنیای دیجیتال با تمام مزیت هایش یک شمشیر دو لبه بزرگ است، دنیای مجازی مسبب اصلی ارتقای سلیقه و سطح توقع مردم است، توقعی که اگر شما به سرعت ارتقای آن خود را تطبیق ندهید از بازار اخراج شده و بازار خود را از دست خواهید داد، همین مساله سبب شد تا کانون طراحی و تبلیغات انار با به کار گیری دانش تیم مارکتینگ اقدام به نو آوری هایی خاص در سبک و سیاق عکاسی های غذایش انجام دهد تا نه تنها سلیقه مشتری را تامین نماید، بلکه خود باعث ارتقای سلیقه بصری مشتریان نیز شود.

و این وجه تماییز اصلی عکاسی های کانون طراحی و تبلیغات انار در مقایسه با دیگر رقبای موجود در بازار است.

در زیر به برخی از ویژگی های منحصر به فرد عکاسی غذای کانون طراحی و تبلیغات انار اشاره می کنیم:

بک گراندهای دست ساز یونیک

یکی از ترند های مهم در عکاسی غذا شبیه سازی محیط به حالت های وینتیج و یونیک است، خاص بودن این بک گراند ها نه تنها می تواند تاثیر شگرفی در جلب توجه مخاطبان داشته باشد، بلکه می تواند با ساختن فضا های خاص شخصیتی خاص را به برند شما به ارمغان آورد. گروه هنرمندان کانون طراحی و تبلیغات انار همواره در حال ساختن و بروز رسانی بک گراند های جدید و خاص هستند که شما می توانید در آتلیه کانون طراحی و تبلیغات انار این بک گراند ها را مشاهده فرمایید.

فود استایلینگ

مواد غذایی هم همانند دیگر سوژه های عکاسی احتیاج به استایلینگ های خاص هستند تا بهترین شکل خود را در عکس ها به نمایش بگذارند، کانون طراحی و تبلیغات انار با بهره گیری از هنر فود استایلیست های متخصص، همواره بهترین عکس های ممکن را در هر پروژه ی عکاسی برای شما تهییه می نماید.

عکاسی از بالا (overhead)

یکی دیگر از مهمترین ترند های عکاسی تبلیغاتی از مواد غذایی که در حال حاضر به عنوان جذاب ترین سبک عکاسی غذا نیز به شمار می آید عکاسی overhead یا عکاسی از بالا است، این نوع عکاسی احتیاج به چیدمانهای بسیار خاص و استایلینگ بسیار قوی دارد تا بتواند عکس هایی فوق العاده جذاب و پر طرفدار را برای کافه و یا رستوران شما به ارمغان آورد.