نکات مهم در عکاسی غذا

عکاسی غذا نکات

شناخت نور و تنظیمات آن

به جرات میتوان گفت نداشتن توجه کافی به شرایط نور و تنظیمات آن بزرگترین دلیل عدم موفقیت در عکاسی غذا است. عکس های بسیاری در صفحات وب و شبکه های اجتماعی دیده میشوند که ترکیب و چیدمان بسیاری خوبی دارند اما به علت عدم توجه به تنظیمات نور از جذابیت کافی برای بیننده برخوردار نیستند . تجهیزات خوب در عکاسی اهمیت بسیار زیادی دارد اما هرگز نمیتواند جایزگزینی برای درک مناسب از وضعیت نور باشد .

در عکاسی غذا مهم ترین مسئله داشتن یک منبع نور بسیار قوی است . بهترین گزینه یک پنجره بزرگ است که کل پشت صحنه عکاسی را در بر بگیرد و اگر این پنجره رو به جنوب و مغرب باز شود بهتر است . چیدمان خود را در نزدیک ترین وضعیت به پنجره قرار دهید .

نور طبیعی در اوایل بعد از ظهر در بهترین حالت برای عکاسی قرار دارد .

با این وجود در بسیاری اوقات ممکن است شرایط  استفاده از منبع قوی نور طبیعی وجود نداشته باشد . در این مواقع استفاده از نور مصنوعی اگر به درستی انجام گیرد و تنظیمات آن مناسب با زمان ، مکان و سوژه عکاسی باشد می تواند نتایجی با کیفیت مورد انتظار را به دنبال داشته باشد .

تجهیزات عکاسی

در درجه نخست داشتن یک دوربین مناسب و شناخت کافی از تنظیمات آن و هم چنین یک لنز مایکرو با فاصله کانونی متوسط که روزنه دید را به خوبی باز کند از ملزومات عکاسی غذا است .
در درجه دوم چنانچه مبلغ بیشتری برای سرمایه گذاری دارید می توانید از سیستم های روشنایی بهتر و لنزهای پیشرفته تر  برای عکاسی غذا استفاده کنید .
عکاسی غذا

استفاده از سه پایه و تثبیت دوربین :

در برداشت عکس از سوژه های ثابت استفاده از سه پایه توصیه میگردد . درعکاسی غذا جزئیات نقش پررنگی دارند و به طور مداوم این جزئیات تغییر می کنند . اگر دوربین شما ثابت باشد شما راحت تر می توانید عکس را ببینید ، آنچه که میخواهید را تغییر دهید و مجدداً همان شات را بردارید .

استفاده از یک پرده نازک و روشن :

در عکاسی غذا، استفاده از یک پرده نازک و نیمه شفاف در بسیاری مواقع به نرم تر شدن نور شما و انتشار بهتر آن کمک می کند و در تنظیمات نور برای استفاده از هر دو منبع نور طبیعی و مصنوعی مفید است . این پرده باید بین منبع نور و سوژه عکاسی غذا قرار گیرد .

استفاده از رفلکتور :

استفاده از یک رفلکتور تاشو به بهبود عکاسی غذا بسیار کمک می کند . معمولا این رفلکتور دارای یک سمت سفید رنگ و یک سمت نقره ای رنگ است . این کار به شما کمک می کند که مناطقی از شات را که تاریک هستند پوشش دهید . برای نگه داشتن آن میتوانید از یک دوست کمک بگیرید و یا از گیره استفاده کنید .

اتصال دوربین به کامپیوتر :

اغلب دوربین های دیجیتال SLR   قابلیت اتصال به کامپیوتر را  از طریق USB  دارند .  این ارتباط امکان کنترل دوربین توسط کامپیوتر را فراهم می سازد و توسط آن میتوانید عکسی را که گرفته اید بلافاصله در مانیتور ببینید و مشاهده عکس در صفحه نمایش بزرگ به شما کمک می کند که مشکلات چیدمان و نور خود را راحت تر تشخیص داده و رفع کنید .
عکاسی غذا

فرمت های JPEG و RAW :

JPEG و RAW   دو فرمت اصلی عکس برداری در دوربین های دیجیتال است .
دوربین های ساده معمولاً فقط در فرمت JPEG  عکس برداری می کنند اما دوربین های دیجیتال SLR  آپشنی دارند که می توانند در هر دو فرمت عکس بردارند .
JPEG  رایجترین فرمت برای عکس است . اکثر عکس های موجود در صفحات وب در این فرمت هستند . این فرمت بسیار عالی است زیرا کیفیت مورد انتظار را در حجمی کم به شما ارائه می دهد .در فایل هایی با حجم کم عکس به قدری فشرده میشود که برخی از جزئیات خود را از دست می دهد ، اما این موضوع بسیار به سختی می تواند قابل روئیت باشد .
فرمت RAW  فرمت خام است و فشرده نیست . تمام جزئیات در آن وجود دارد و هنگام ادیت به شما قابلیت های بیشتری را برای تنظیمات نور و تعادل رنگ ها می دهد و در عکاسی غذا مفیدند . عکس های با این فرمت حجم بزرگی دارند و فضای زیادی از هارد دیسک شما را اشغال می کنند .
به اشتراک بگذاریدShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn