روش های دم کردن قهوه

روش های دم کردن قهوه

تاریخچه قهوه :

قهوه از رایج ترین نوشیدنی های دم کردنی است که از دم کردن دانه های آسیاب شده گیاه قهوه به دست می آید . این گیاه بومی مناطق نیمه گرمسیری آفریقاست و به مرور زمان به سایر نقاط جهان پراکنده شده است و در حال حاضر در بیش از 70 کشور کشت می شود که هنگام رسیدن میوه این گیاه آن را برداشت ، پردازش و در نهایت خشک می کنند . دانه های قهوه خشک شده به درجات مختلف بو داده می شوند و بسته به عطر و طعمشان دسته بندی های مختلفی دارند . جالب است بدانید قهوه در تمامی حالاتش یکی از جذاب ترین سوژه های عکاسی غذا نیز به شمار می آید.
به طور کلی روش های دم کردن قهوه به چهار دسته کلی تقسیم بندی می شوند که در ذیل به شرح آن ها پرداخته ایم :

روش های دم کردن قهوه :

1-دم کردن قهوه با استفاده از فشار :

از روش های دم کردن قهوه استفاده از دما و فشار آب است . اساس این روش بر عبور دادن  آب جوش با فشار زیاد از میان پودر آسیاب شده قهوه  به منظور استخراج طعم و عطر آن می باشد . دستگاه اسپرسوساز از معروف ترین دستگاه هایی است که بر این اساس طراحی شده است . در این دستگاه پودر قهوه درون فیلتر مخصوص که پرتافیلتر نام دارد قرار می گیرد و به دستگاه وصل می شود . سپس آب که درون دستگاه به جوش آمده است از میان پودر قهوه با فشار عبور می کند و یک فنجان قهوه اسپرسو را حاصل می شود .
ماشین های اسپرسوساز انواع زیادی دارند و در ابعاد مختلفی از ماشین های اسپرسوساز خانگی تا ماشین های اسپرسوساز بزرگ مخصوص کافی شاپ ها در بازار دیده می شوند .این روش بسیار سریع بوده و قهوه حاصل از آن قهوه غلیظی است .
از دیگر ماشین های قهوه سازی که به این روش کار می کنند دستگاه های موکاپات(Moka pot)  و ایروپرس (Aeropress )   می باشند .

2-دم کردن قهوه با استفاده از روش خیس کردن :

اساس این روش بر مبنای ریختن قهوه و آب جوش به داخل یک محفظه و مخلوط کردن آن ها با یکدیگر می باشد . رایج ترین وسیله ای که در آن از این روش برا ی دم کردن قهوه  استفاده می شود دستگاه فرنچ پرس می باشد که در آن پودر قهوه به مدت چند دقیقه درون آب جوش قرار می گیرد و سپس با فشار دادن پرس دستگاه تفاله قهوه از نوشیدنی آن جدا می شود و نوشیدنی آماده سرو می باشد .
از دیگر مواردی که در آن از روش خیس کردن برای دم کردن قهوه استفاده می شود یک قوری است که داخل آن یک فیلتر فولادی ضد زنگ حاوی پودر قهوه قرار می گیرد و آب جوش به داخل قوری اضافه می شود . بعد از گذشت چند دقیقه قهوه دم کشیده و آماده سرو می باشد .
هم چنین قهوه هایی که به صورت کیسه ای (coffee bag) وجود دارند نیز بر مبنای این روش دم می کشند .البته طعم قهوه های کیسه ای اصلاً قابل قیاس با سایر روش های دم کردن قهوه نیست اما به دلیل راحت بودن و قابلیت حمل آسان استفاده وسیعی دارند .
روش های دم کردن قهوه

3-دم کردن قهوه با استفاده از روش قطره ای :

در این روش آب جوش به صورت قطره ای بر روی پودر قهوه ریخته می شود و با عبور آهسته از میان آن نوشیدنی قهوه حاصل می شود . از رایج ترین دستگاه هایی که بر اساس روش قطره ای کار می کنند دستگاه کمکس (chemex) می باشد . در قسمت فوقانی این دستگاه یک فیلتر مخروطی شکل قرار می گیرد که پودر قهوه داخل آن ریخته می شود ، سپس درون پودر قهوه حفره ای کوچک ایجاد می کنند و آب جوش به صورت قطره ای و آهسته بر روی این حفره ریخته می شود .سپس از  درون پودر قهوه عبور می کندو از طریق  قسمت پایینی فیلتر (دهانه ای باریک) به آرامی به قسمت پایینی ظرف منتقل می شود .
دستگاه های دیگر بسیاری وجود دارند که بر این اساس کار می کنند . از جمله آن ها می توان Hario V60  ، Kalita wave  و Bee house  را نام برد .
روش های دم کردن قهوه

4-دم کردن قهوه به روش جوشاندن :

جوشاندن قهوه از قدیمی ترین و ابتدایی ترین روش های دم کردن قهوه می باشد  که هنوز هم در مناطقی از خاورمیانه ، آفریقای شمالی ، ترکیه و یونان به کار برده می شود. در این روش قهوه و آب درون یک ظرف مانند قوری ریخته می شوند و بر روی شعله آهسته آرام آرام به جوش می آیند . قهوه ترک به این روش تهیه می شود و دم کردن قهوه درون قهوه جوش هم  به همین روش می باشد .
روش های دم کردن قهوه
به اشتراک بگذاریدShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn