ده مورد از مهم ترین ویژگی های یک وب سایت موفق

ویژگی های یک وب سایت موفق

وبسایت شما اصلی ترین نماینده شما در دنیای دیجیتال است و باید اطمینان یابید که به بهترین شکل عمل می کند . وب سایت شما باید هرآنچه که می خواهید مشتریان هدف از شما بدانند و در خاطرشان بماند را منعکس کند . کسب و کارهای موفق همیشه در تلاش برای به روز رسانی و هرچه بهتر شدن کیفیت وب سایت خود برای روبه رو شدن با نیازهای مخاطبان و پاسخگویی به آن ها هستند .مردم زمانی وب سایت شما را می بینند که در حال جستجو پیرامون موضوع خاصی هستند .شما باید اطمینان یابید که آن ها چیزی را که می خواهند به سرعت و به راحتی در وب سایت شما خواهد یافت .ممکن است شما یک کسب و کار شگفت انگیز داشته باشید و در ارائه خدمات به مشتریان فوق العاده باشید ولی به دلیل داشتن یک وب سایت با عملکرد ضعیف بسیاری از فرصت های کسب و کار خودر از از دست بدهید و حتی وب سایت ضعیف شما تأثیر منفی در معرفی شما به دیگران داشته باشد .

بنابر این بسیار مهم است که از ویژگی های یک وب سایت موفق آگاه باشید .بهتر است بر روی برخی روندهای کلیدی وب سایت تمرکز کنید تا به موفقیت برسید .

ده مورد از مهم ترین ویژگی های یک وب سایت موفق

1-طراحی پاسخگو :

طراحی پاسخگو رویکردی است که موجب می شود صفحه وب سایت شما در تمامی دستگاه ها (کامپیوترها و لپ تاپ ها، تبلت ها، موبایل ها) مناسب با دستگاه مورد نظر و ابعاد آن نمایش یابد .رویکردی در مورد  استفاده از HTML  و CSS برای تغییر ابعاد ، پنهان کردن و یا حرکت محتوای صفحه برای نمایش خوب در دستگاه مورد نظر .

ویژگی های یک وب سایت موفق

2-مینیمالیسم :

امروزه دیده می شود که بسیاری از کسب و کارها وب سایت خود را به سمت طرح های پایه ای و مینیمالیستی برده اند . وب سایتی ها شامل صفحات کمتر با طرح های ساده تر و فضای خالی بیشتر. زیرا به این باور رسیده اند که صفحات شلوغ موجب تشویش ذهن مخاطب می گردد و صفحات ساده تر برای چشم و ذهن بیننده خوش آیند تر هستند .

3- جلب رضایت مخاطب  :

در بحث ویژگی های یک وب سایت موفق قابلیت استفاده همواره کلید بسیار مهمی برای موفقیت یک وب سایت می باشد . وب سایت هایی با طراحی بصری و تصاویر و المان هایی که برای چشم خوش آیند هستند در مقابل وب سایت هایی که این المان ها را  ندارند بیشتر به جذب مخاطب منجر می انجامند .برای مثال می توانید به صفحه اختصاصی عکاسی از غذای استودیوانار مراجعه فرمائید .

هم چنین قابلیت استفاده همواره کلید بسیار مهمی برای موفقیت یک وب سایت می باشد .هدایت بصری و کاربردی عامل بسیار مهمی است که نیاز  به تمرکز دارد .اگر کاربران شما نتوانند به راحتی مسیر خود را در سایت شما پیدا کنند علاقه ای به صرف وقت بیشتر در وب سایت شما نخواهند داشت .

هم چنین سرعت load  شدن هریک از صفحات شما تأثیر بسیار زیادی بر مخاطب دارد . سرعت سریع بارگذاری و سادگی دسترسی به اطلاعات مشخص در وب سایت شما به طور جدی از عوامل حیاتی در رقابت می باشد .این امر به قدری اهمیت دارد که در مطلبی جداگانه به طور مفصل به بررسی آن پرداخته ایم .

4- محتوای فوق العاده :

بازاریابی محتوا بسیار رو به رشد است . تمرکز بر روی کیفیت محتوا و مطالب بسیار از ویژگی های یک وب سایت موفق می باشد . وب سایت هایی که اطلاعات مفید . کاربردی همراه با عکس ها و ویدئوهای ارزشمند در اختیار مشتری قرار می دهند و مفاهیم را به زبان ساده در اختیار مخاطب قرار می دهند موفقیت بیشتری نسبت به سایرین کسب خواهند کرد . اطلاعات شما باید به روز باشد و بسیار آگاهانه نیاز روز مخاطبان را شناسایی و پاسخگویی کنید .

برای مثال  می توانید صفحه اختصاصی عکاسی غذای استودیو انار را مشاهده فرمائید .

5-رنگ ها :

رنگ از المانهای بسیار تأثیر است .مشاهدات نشان می دهد که در سال های اخیر وب سایت هایی با رنگ های شاد و پرانرژی از محبوبیت بیشتری برخوردار بوده اند .استفاده از رنگ ها در طراحی وب سایت نیاز باید آگاهانه باشد و توجه به این امر از ویژگی های یک وب سایت موفق است .

6-چیدمان هوشمندانه :

اطمینان یابید که تمامی مفاهیم اصلی و اساسی وب سایت شما در نوار اصلی در بالای صفحه قرار گرفته اند .نکته مهم در این خصوص این است که سایر صفحات و مطالب مربوطه به خوبی به آیتم های موجود در منوی اصلی لینک داده شوند . به گونه ای که دسترسی به آن ها برای مخاطب آسان باشد و به راحتی بتواند آنچه را که می خواهد پیدا کند .

7-آیتم درباره ما :

آمار نشان می دهد که بیشترین کلیک ها بر روی آیتم درباره ماست .اکثر افراد می خواند بدانند چه کسی پشت یک شرکت و یا وبلاگ است .حتی قرار دادن عکس در این قسمت برای مخاطبان جذاب تر می باشد .شما در این قسمت اطلاعاتی درباره کسب و کار و تخصصتان  در اختیار مشتری قرار می دهید و این امر میان شما و مخاطبانتان ارتباط برقرار می کند .بنابراین به نحوه معرفی خود در این قسمت بسیار توجه کنید .

8-اطلاعات تماس :

راه تماس با شما باید ساده باشد . مشتری نباید به دنبال آن بگردد و باید بتواند به راحتی آن را ببیند . درج شماره تلفن از فاکتورهای مهم برای تماس است . دیده می شود که بسیاری از وب سایت ها تنها یک ایمیل برای برقراری ارتباط در اختیار مشتری قرار می دهند . توجه داشته باشید که حتی اگر کسب و کار شما در منزل است اقدام به گرفتن یک خط جداگانه می تواند این مشکل را حل کند و در  دید مشتری به شما و حرفه ای دیده شدن شما برای وی تأثیرگذار باشد .

9- قسمت جستجوگر :

چنانچه وب سایت شما بسیار وسیع است و شامل حجم وسیعی از اطلاعات می باشد قرار دادن یک قسمت جستجوگر بسیار به موفقیت شما کمک می کند و این امکان را برای مخاطب فراهم می سازد که به راحتی مطالب مورد نظر خود را پیدا کند و مطالب شما بیشتر دیده شود .

10-سئو :

مهم ترین بخش برای موفقیت یک وب سایت سئوی خوب می باشد . ممکن است  شما مطالب فوق العاده ارزشمندی برای مخاطبان خود قرار دهید اما به دلیل نداشتن تخصص در زمینه سئو مطالب شما دیده نشود .شما باید به طور تخصصی در مورد سئو دانش داشته باشید و بدانید که چه عواملی موجب می گردند که سایت شما در جستجوهای افراد بالا بیاید و در معرض دید آن ها قرار بگیرد.

ویژگی های یک وب سایت موفق
به اشتراک بگذاریدShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn