ایجاد استراتژی بازاریابی اینستاگرام

اینستاگرام با بیش از 700 میلیون کاربر فعال ماهیانه، در حال حاضر مدعی داشتن بیش از 8 میلیون حساب کاربری پروفایل های شغلی کاربردی است. این به چه معناست برای شبکه اجتماعی ای که بر اساس اشتراک گذاری عکس و ویدئو از طریق تلفن همره ست؟ برندها استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود را برای رسیدن به جمعیت شناسایی هدفمند، درگیر کردن کاربران و به جلو راندن ارزش واقعی اجتماعی خود می خواهند.

تقریبا 60٪ از کاربران اینستاگرام بین سن 18 تا 29 سالگی هستند. این باعث می شود اینستاگرام یک شبکه بسیار رقابتی برای رسیدن به این جمعیت شناسی ارزشمند باشد. و همانطور که افراد در اینستاگرام با هم درگیر می شوند، برندها یک فرصت منحصر به فرد برای تعامل با طرفداران خود پیدا می کنند.

با این حال، موفقیت برندهای که در اینستاگرام وجود دارند به چیزی بیش از انتشار تصاویر جذاب بستگی دارد – این محصول داشتن یک استراتژی متفکرانه، یک هویت شناخته شده تجاری مشخص و مبتنی بر خلاقیت بصری و مدیریت موثر جامعه است. برای کمک به توسعه یک استراتژی بازاریابی اینستاگرام،  اساس آن داشتن اهداف مشخص و نتایج قابل اندازه گیری است، ما این راهنمای جامع را جمع آوری کردیم و در اختیار شما خواهیم گذاشت.

ویژگی های ذکر شده در این مقاله:

 • مجموعه تعهدات رسانه های اجتماعی
 • هدفگیری مخاطبان
 • انتشار تقویم
 • مدیریت اینستاگرام
 • تجزیه و تحلیل اینستاگرام

 

اهداف خود را تعیین کنید

اولین چیز این است که به دنبال به دست آوردن چه چیزی در اینستاگرام هستید؟ هدف برند شما از استفاده کردن از اینستاگرام چیست؟ این که آیا شما هرگز یک عکس واحد را منتشرکرده اید و یا شما هواداری ازاینستاگرام را تجربه کرده اید، برای استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • اینستاگرام اجازه انجام چه کارهایی را به شما می دهد که سیستم عامل های دیگرنمی دهد؟
 •  چه کسانی مخاطبان اصلی شما هستند و کدام اعضای مخاطبان شما دراینستاگرام فعال هستند؟
 • اینستاگرام چگونه با شبکه های دیگر در استراتژی رسانه های اجتماعی شما ادغام خواهد شد؟

تمرکز اینستاگرام روی اشتراک گذاری تصویری است و یک پلت فرم منحصر به فرد برای نشان دادن فرهنگ و مردم به علاوه محصولات و خدمات شما است. به عنوان مثال، Flowers for Dreams (یک گلفروشی آمریکایی که برای مراسم خاص دسته گل و محصولات وابسته به آن را طراحی و ارسال می کند) دارای یک پروفایل اینستاگرام برای نشان دادن رویدادها و محصولات خود با تصاویر چشمگیر و درخشان است.

طبیعت تلفن همراه برای اینستاگرام بسیار مناسب برای نشان دادن تصاویر گرفته شده یا در لحظه گرفته شده است. این همچنین به شما کمک می کند یک تعامل اینستاگرامی با طرفداران شما برقرار می کند تا  فرصتی شخصی و فوری برای ارتباط با نام تجاری شما داشته باشند. این همکاری شما را در اینستاگرام به گونه ای تنظیم می کند که طرفداران تان احساسات بیشتری نسبت به شما با شبکه های دیگر داشته باشد.

با توجه به صنعت، برند و شاخص های عملکرد کلیدی شما، استراتژی بازاریابی اینستاگرام شما باید چندین هدف را مورد توجه قرار دهد:

 • افزایش آگاهی از برند
 • نشان دادن فرهنگ شرکت
 • نمایش تیم خود و استخدام استعدادهای جدید
 • افزایش مشارکت و وفاداری مشتری
 • نمایش محصولات و خدمات
 • افزایش و تکمیل تجربیات رویدادها
 • ترویج مشارکت مصرف کننده گان
 • به اشتراک گذاشتن اخبار شرکت یا صنعت
 • ساختن یک جامعه با مشارکت بالا
 • با افراد با نفوذ و سرشناس اینستاگرام ارتباط برقرار کنید
 • فروش را از طریق تجارت پیش ببرید

همانطور که شما به ایجاد استراتژی خود ادامه می دهید، این اهداف شما را در تعیین بهترین رویکرد به هر بخش از این فرایند راهنمایی می کنند.

محتوای استراتژی اینستاگرام را گسترش دهید

محتوا، پایه و اساس حضورشما در اینستاگرام است. بسیاری از کسب و کارهای B2C (Business To Cunsumer کسب و کار به مصرف کننده “B2C” تجارت یا معاملات مستقیم بین شرکت و مصرف کنندگان است که کاربر کننده نهایی محصولات یا خدمات است. کسب و کار به مصرف کننده به عنوان یک مدل کسب و کار تفاوت قابل توجهی با مدل کسب و کار برای کسب و کار دارد، که وابسته به تجارت بین دو یا چند شرکت است.(ازاینستاگرام استفاده می کنند تا محصول خود را ستاره نمایش نشان دهند. سایر شرکت های B2B اغلب بر فرهنگ شرکت و استخدام تیم تمرکز می کنند. اما رویکرد درست این است که بیشترین توجه بر معرفی برند شما باشد.

بر اساس هدف جذب مخاطبین و محصولاتتان، یک برنامه برای معرفی اهداف مورد نظر خود، برای به ارائه محتوای جذاب به جامعه خود به طور مداوم و یکپارچه، ارائه دهید.

برای شروع، این مراحل را برای ساخت و ایجاد محتوای اینستاگرام بسیار موثر انجام دهید:

 

ساخت موضوعات محتوا

اهداف خود را بررسی کنید و تعیین کنید چه جنبه هایی از برند شما باید در محتوای اینستاگرام تان نمایش داده شود. محصولات، خدمات، اعضای تیم و فرهنگ، پتانسیل زیادی در طول زمان برای در اختیار شما قرار می دهند. هنگامی که فهرستی خاصی از موضوعات محتوا دارید، موضوعات مورد علاقه خود را برای تصاویر و ویدیوهای خود به اشتراک بگذارید.

موضوعات محتوای شما نه تنها باید از طریق صدای برند شما، بلکه از لحاظ بصری نیز باید گیرا باشد. به عنوان مثال، Pantone  ( Panton INC.یک شرکت که مقر آن در نیوجرسی است. این شرکت تأمین کننده ابزار و نرم افزارهای اندازه گیری رنگ در درجه اول چاپ، گاهی اوقات درتولید رنگ، پارچه و پلاستیکشناخته می شود) به طور مداوم از تصاویری مشابه برای کمک به گفتن داستان بهتر در اینستاگرام استفاده می کند. استفاده از محتوای رنگارنگ و رنگ های پر جنب و جوش، محصولات را برجسته و اثر متقابل را افزایش می دهد. (معروف به: کلیک و پیش بردن)

آیا می دانستید که عکس هایاینستاگرام با نمایش چهره 38٪ بیشتر از کسانی که بدون آن هستند، لایک می شوند؟ موضوعات محتوایی ای در مورد چیزهایی که می دانید نتیجه بخش تر هستند، بسازید این برای موفقیت ضروری است. با استفاده از ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام شروع کنید، با محاسبه محتوای خود ببینید چطور کسب و کارتان واقعا به جلو پیش می رود.

هنگامی که داده های خود را دارید، موضوعات محتوای خود را در در مورد سبک بصری، چه عکس هایی از چهره ها، تصاویر روشن رنگی و یا فیلم های محصولات خود را، توسعه دهید. حسابرسی اینستاگرام (Instagram audit )، سریعا همه آنچه می خواهید بدانید را به شما خواهد گفت.

تعیین محتوای متوسط و نسبت معین و ثابت

اینستاگرام به عنوان یک برنامه به اشتراک گذاری عکس آغاز شد، اما پایگاه گسترده ای شد از کاربران خلاق آن همه چیز را از ویدئوها گرفته تا گرافیک ها و ویدئوهای بومرنگ منتشر می کنند. همانطور که محتوای خود را در تقویم رسانه های اجتماعی برنامه ریزی می کنید، یک تعادل از انواع محتوایی که بازدهی خوبی برای منابع شما دارند را در نظر بگیرید که باعث ایجاد تعهدی که شما از مخاطبان خود توقع دارید، می شود.

اگر ویدئو شما را قادر به گفتن داستان قانع کننده در مورد محصولتان می کند، از آن بیشتر در محتوای خود استفاده کنید. اگر منابع لازم برای اجرای ویدئو در سطح با کیفیت بالا ندارید، شاید بهتر باشد  فقط ویدیوهایی برای کمپین ها و تبلیغات خاص تهیه کنید. با ترکیب برای اینستاگرام، کیفیت مهم است، و ارزش صرف زمان برای ایجاد بهترین محتوای ممکن را دارد.

اینستاگرام علاوه بر برنامه گلچین آن، چندین برنامه مکمل را ارائه می دهد که به شما کمک می کند با ارسال پست های خود حتی بیشتر خلاق باشید. مجموعه کامل برنامه های اینستاگرام شامل موارد زیر است:

Hyperlapse : این برنامه به کاربران اجازه می دهد تا تصاویر stop-motion  time-lapse بگیرند. در حالی که دوربین یک فاصله کوتاه را طی می کند، حرکت بین هر عکس سریع است.

Layout: عکس ها و فیلم ها را به عنوان یک پست اینستاگرام، با هم ترکیب می کند تنها از طریق طرح بندی های سفارشی و ویژگی هایی مانند مناظر آینه مانند.

Boomerang: بسیار شبیه GIF  است، بومرنگ تصویری کوتاه را به جلو، اما همچنین به عقب، بارها و بارها برای ایجاد یک حرکت بدون توقف و پیوسته خلق می کند.

این برنامه های اضافی اجازه می دهد تا برندها و مصرف کنندگان به طور یکسان حتی منحصر به فرد، محتوای خاص اینستاگرام خود را حتی بدون کمک برای طراحی و تولید ویدئو، ایجاد کنند.

تنظیم یک تقویم محتوا (انعطاف پذیر)

برای ایجاد و نگهداری حضور فعال در اینستاگرام، تعداد دفعاتی که پستی را در زمان معین می خواهید ارسال کنید را تعیین کنید. این کمک می کند تا برخی از بهترین زمان ها را برای گذاشتن پست در اینستاگرام را یاد بگیرید، بنابراین شما به حداکثر مخاطبین خود برای تعامل، می رسید.

پس از آن، تقویم محتوا را توسعه دهید تا موضوعات شما به گردش دربیایند و تاریخ های کلیدی و کمپین ها ادغام شوند.

برخی از بهترین محتواها برای اینستاگرام به صورت خود به خود اتفاق می افتد، به خصوص اگر هدف شما برجسته کردن فرهنگ یا رویدادهای شرکت باشد. با تهیه محتوا و تنظیم یک برنامه کلی به طور پیش فرض، این به شما اجازه انعطاف پذیری برای استفاده از فرصت ها زمانی که اتفاق می افتد را می دهد. در طول حوادث، آماده انتشار سریع برای گرفتن به موقع مزایا از مشارکت اجتماعی باشید. اما از پست های اینستاگرام برنامه ریزی شده برای پر کردن شکاف بین آنها استفاده کنید.

مسؤلیت محتوای تولید شده توسط کاربران

اگر اجتماع کاربران اینستاگرام شما پست هایی را که دارای نام برند شما هستند به اشتراک می گذارند، شما به یک مخزن طلای بالقوه محتوا دسترسی خواهید داشت. محتویات محتوا از طرف طرفداران شما باعث می شود تا مخاطبین را جذب کنید و انگیزه ای برای مخاطبین خود برای اشتراک پست ها ایجاد کنید. چندین برند این روزها در درجه اول روی محتوای تولید شده توسط کاربران اینستاگرام خود تکیه می کنند برای پر کردن خوراک اینستاگرام خود.

برندهایی مانند Anthropologie، Home Goods، GoPro و حتی اینستاگرام به شدت بر UGC (University Grants Commission  کمک هزینه دانشگاه ) تکیه می کند تا برند آنها را ارتقا دهد. با این حال، تنها برندی که واقعا از نظر مالی  UGC را حمایت می کند AirBnB (Airbnb یک بازار اینترنتی آنلاین است که با مردمی که دنبال خانه برای اجاره هستند، ارتباط برقرار می کنند. کاربران Airbnb شامل میزبان و مسافرین میباشند: میزبانان فضاهای استفاده نشده را اجاره می کنند و مسافران برای محل سکونت از 192 کشور سراسر جهان تحقیق و رزرو می کنند). هر عکس این شرکت در اینستاگرام یک مکان واقعی است که مشتریان می توانند از طریق سایت آنها، آن را رزرو کنند. این شرکت دارای landing page بسیار خوبی (یک صفحه وب است که به عنوان نقطه ورود به یک وب سایت یا بخش خاصی از وب سایت عمل می کند.)برای طرفداران برای پیدا کردن همه مکان های ذکر شده توسط مشتریان واقعی است.

UGC می تواند بسیار با ارزش باشد، اما مثل همیشه، عکس هایی که برای نمایش انتخاب می کنید، باید با زیبایی شناسی برند شما مطابقت داشته باشد. اطمینان حاصل کنید که قبل از اشتراک گذاری مطالب خود، حساب های کاربران و پست های آنها را مرور کنید تا مطمئن شوید مناسب و هم راستا با برند شما و حساب کاربری آنهاست. همیشه با ذکر عکاس اصلی در زیرنویس تان به کار خود اعتبار دهید.

دستورالعمل های تیمی را مشخص کنید: سبک، انتشار و گردش کار

یک صدای سازگار در رسانه های اجتماعی کلید ساختن برند شماست. و در یک پلت فرم بصری، کلید اصلی نیاز به یک زیبایی شناسی به وضوح مشخص شده است. حتی اگر یک نفر مسئول مدیریت حساب کاربری اینستاگرام برند شما باشد، ایجاد ترکیب دستورالعمل ها، فیلترها و زیرنویس ها، همگی بخشی از تجربه حساب کاربری اینستاگرام یک برند یکپارچه و متحد است.

زمانی که پستی دراینستاگرام منتشر می کنید، باید تصمیمات مهمی برای انتخاب بهترین فیلتر بگیرید. از ترکیب بندی بصری تا مکان تگ گذاری و استفاده از هشتگ در زیر نویس ها، رویکرد پیشرفته شما را برنامه ریزی می کند و به شما اجازه می دهد پتانسیل و قابلیت های اینستاگرام خود را به حداکثر برسانید.

در اینجا چند نکته برای اطمینان از استراتژی بازاریابی اینستاگرام برای دنبال کردن یک راهنمای سبک جامع ارائه می شود:

حفظ زیبایی شناسی نام برند

بازبینی های بصری موجود برند تان را مرور کنید: لوگوی شما، وب سایت، گرافیک ها، عکاسی های موجود و سایر تضمین ها. آیا یک پالت رنگی ایجاد کرده اید؟ تون گرم و سرد در تصاویر؟ محتوای اینستاگرام شما، و یک ویرایشگر اثر و فیلترهایی که انتخاب می کنید، باید این را منعکس کند. در نظر بگیرید یک راهنمای سبک رسانه های اجتماعی برای حفظ نام برند سازگار ایجاد کنید.

 

ترکیب بندی مارک خود را درک کنید

هر بازاریاب رسانه های اجتماعی لزوما یک عکاس طبیعی نیست. عکسبرداری برای اینستاگرام یک مهارت آموختنی است. رویکرد خود را به چند عنصر اصلی ترکیب بندی معطوف کنید تا یک حس هماهنگی بصری ایجاد کنید زمانی که یک کاربر به پروفایل شما نگاه می کند، از قبیل:

 • پس زمینه
 • تعادل فضای سفید
 • رنگ های غالب
 • موضوع

یک برند که به طور پیوسته زیبایی شناسی نام برند خود را به خوبی سازماندهی و تعریف کرده و حفظ می کند MailChimp ( یک سرویس ایمیل است که از طریق نشانه اینترنتی ارائه می شود- ما آن را بعنوان وبسایت می شناسیم- که به شما امکان ایجاد، ارسال و مدیریت خبرنامه های الکترونیکی ” هر پیام یک ایمیل نامیده می شود” به گیرنده های فردی.) است. خوراک اینستاگرام آنها معمولا با نمایش عکس ها، فیلم ها و GIF ها با استفاده از یک پس زمینه ساده با یک رنگ غالب پر می شود. این به موضوع اجازه می دهد که برجسته شود.

فیلترهای اینستاگرام خود را بشناسید و روی دیگر ابزار خلاقانه دیگر سرمایه گذاری کنید

اینستاگرام چندین راه برای ویرایش عکس ها و فیلم ها ارائه داده است. فيلترها و افکت های خود را متناسب با زیبایی شناسی برند خود بیاموزید. همچنین سعی کنید محتوای بصری خود را سازگار نگه دارید. اگر برای زیبایی شناسایی خود به کمک نیاز دارید، لیست مورد علاقه حساب های اینستاگرام ما را برای الهام گرفتن برندتان، بررسی کنید.

این همیشه بهترین روش برای جلوگیری از نارضایتی از محتوایتان است. اطمینان حاصل کنید که سایز تصاویر اینستاگرام به درستی تنظیم شده باشد، با ابعاد درست و بهترین وضوح. با ابزارهایی مانند VSCO ( برنامه ویرایش عکس است VSCO Cam ”  افرادی که از این هشتگ استفاده می کنند به این دلیل است که آنها عکس خود را قبل از ارسال در اینستاگرام، آن را با استفاده از این برنامه ویرایش می کنند. شما اغلب #VSCO را همراه با #VSCOcam یا #VSCOgram می شناسید.) و Afterlightمی توانید یک گام بیشتر با ویژگی های ویرایش پیچیده انجام دهید.

تلاش خود را در زیرنویس های خود قرار دهید

رویکردهای نوشتن متن زیرنویس ها در اینستاگرام متفاوت است. در حالی که زیرنویس ها به 2200 حرف محدود شده اند و بعد از سه خط متن با سه نقطه یا ستاره کوتاه می شوند، این هنوز بخش مهمی از پست شما است. در حالی که برخی از کاربران نوشتن زیرنویس ها را ندارند، برند شما هرگز نباید چنین باشد. زیرنویسها برای تغذیه داستان برند شما ضروری هستند. یک تصویر عالی به تنهایی فوق العاده ست، اما یک تصویر همراه با یک داستان مسلما بهتر است.

سعی کنید مهمترین بخش پیام خود را در سه خط اول قرار دهید. علاوه بر این، از نوشتن زیرنویس های  خود برای جلب توجه کاربران یا الهام بخشیدن به آنها برای اقدام کردن، استفاده کنید. باید یک فضایی را داشته باشید پس مطمئن شوید که زیرنویس های شما مورد استفاده قرار می گیرند.

به هشتگ های خود اعتماد کنید

برای دیدن موفقیت بیشتر در هشتگ های اینستاگرام خود، آنها را برای فهمیدن، به خاطر سپردن و قابل خواندن بودن، آسان کنید. این همیشه بهترین راه برای استفاده از هشتگ ها برای پیوستن به فالوئرهای جدید و افزایش تعامل در پست های شما خواهد بود.

بهترین مثال Pottery Barn ) Pottery Barn یک فروشگاه زنجیره فروشگاه مبلمان خانگی با کیفیت بالا و فروشگاه های خرده فروشی ست. معامله سفال همچنین چندین فروشگاه تخصصی را تحت عنوان “کودکان سفال سرامیک” و “PBTV” اداره می کند.(که از هشتگ  #mypottrybarnاستفاده می کند. این شرکت نه تنها از فرصت های فوق العاده را برای UGC فراهم کرد، بلکه این هشتگ بوسیله تشویق  کاربران برای شرکت فعالانه، اطلاعات برند را افزایش داد. Pottry Barn بعضی اوقات از طریق محتوای عالی، هشتگ و حتی اشاره به آیتم های ویژه Pottry Born، اطلاع رسانی می کرد.

اگر می خواهید پتانسیل هشتگ های خود را ببینید، اطمینان حاصل کنید که محتوای شما با استفاده از ردیابی ارزش های اصلی معیارهای تعامل اینستاگرام شما، کاربران را جذب می کند.

قدرت نشان دادن موقعیت جغرافیایی را فراموش نکنید

محل تگ کردن، یا -geoتگذاری (یک تگ جغرافیایی یا تگ های جغرافیایی، یک عکس دیجیتال یا یک ویدیو، یک پست در یک وب سایت رسانه های اجتماعی، و غیره) راه دیگری برای افزایش مشارکت است. این اجازه می دهد تا کاربران جدید محتوای شما را از طریق یک مکان تگ گذاری خاص کشف کنند. در حقیقت، پست ها با مشخص کردن مکانی به 79٪ مشارکت بالاتر می رسند تا پست های بدون آن.

برای سازمان ها و ارگان هایی که اینستاگرام را در در حین سفر و رویدادها استفاده می کنند، geo-تگ گذاری یگ ویژگی خاص قابل استفاده در چندین سایت و ترویج مقصد، قابل استفاده خواهد بود. این به شما کمک می کند بدانید چه کسی یک مکان خاص را پیگیری می کند یا رویداد شما علاقه چه کسی را جذب کرده.

شناسایی اعضای تیم و مسؤلیت هایشان

رسانه های اجتماعی اولیه یا مدیر اجتماعی شما قطعا باید بخشی از بازاریابی اینستاگرام شما باشند، اما بقیه اعضای تیم نیز ممکن است نقش ارزشمندی را ایفا کنند. بسته به تیم و اهداف تان، شما ممکن است تقسیم مسئولیت ها را بر اساس خلق محتوا ،انتشار، مدیریت جامعه، کشف و تجزیه و تحلیل کنید، و آنها را بین اعضای تیم با نقاط قوت مختلف تقسیم کنید.

برای سازمانهایی که نیاز به تأیید پیام خروجی قبل از انتشار دارند، باید یک فرآیند روشن برای بازبینی و مرور محتوا ایجاد کنند. یکی از نکات جالب این است که گرفتن و به اشتراک گذاری لحظات در زمان واقعی بخشی از هدف اینستاگرام است. هنگامی که در حین رویدادهای زنده پست می گذارید، مطمئن شوید فرایند گردش کار را حفظ کنید.

پیوستن به Foster و تنظیم دستورالعمل برای مدیریت جامعه

از زمان طراحی UGC برای تشویق گفتگو و ساختن یک جامعه، اینستاگرام پتانسیل زیادی برای تعامل ارائه داده است. اگر به چاپ و انتشار کردن را دنبال می کنید و مشارکت و تعامل را حذف کرده اید، شما فرصت رشد ارگانیک فالوئینگ هایتان را از دست خواهید داد.

چند روش برای ایجاد تعامل بهتر برای استراتژی بازاریابی اینستاگرام:

بهینه سازی Bio و لینک شما

با حداقل 150 کاراکتر، اینستاگرامBio باید بر روی آنچه که در مورد برند شما مهم است، تمرکز کند. از جمله یک هشتگ برند دار به کاربران، چگونه به اشتراک گذاری و پیدا کردن محتوای اضافی مربوط به نام برند شما را اطلاع می دهد.

شما فقط یک لینک دارید که می توانید در Bio خود بگذارید و فقط تبلیغ کنندگان می توانند لینک های زنده در خارج از این فضا را به اشتراک بگذارند. اگر یکی از اهداف شما به جلو پیش رفتن باشد، لینکی را در پروفایل خود قرار دهید و با استفاده از متن «لینک در پروفایل» در متن خود، به آن اشاره کنید.

حساب های صنعت و افراد تأثیرگذار (Influencer) اینستاگرام را دنبال کنید

شما با چه نوع محتوایی می خواهید از طریق اینستاگرام پالس را حفظ کنید؟ به عنوان مثال، اگر شما یک خرده فروش لباس هستید، شما باید وبلاگ های مد را دنبال کنید. سپس شما به راحتی می توانید محتوایی جذاب و حتی منبع الهام بخشی برای خوراک محتوای خود پیدا کنید.

حساب های صنعت و افراد تأثیرگذار (Influencer) اینستاگرام را دنبال کنید

شما با چه نوع محتوایی می خواهید از طریق اینستاگرام پالس را حفظ کنید؟ به عنوان مثال، اگر شما یک خرده فروش لباس هستید، شما باید وبلاگ های مد را دنبال کنید. سپس شما به راحتی می توانید محتوایی جذاب و حتی منبع الهام بخشی برای خوراک محتوای خود پیدا کنید.

در حقیقت، شما به راحتی می توانید دیگران را در صنعت به وسیله فالو کردن افراد تأثیرگذار(Influencers) پیدا کنید. پس از فالو کردن، اینستاگرام دیگر حساب های کاربری را برای فالو کردن به شما پیشنهاد می کند.

این همچنین به تنظیم دستورالعمل های اساسی در مورد اینکه کدام برند شما را فالو می کند یا نه، کمک می کند. این که آیا رقبا، چهره های سیاسی یا تاثیر گذاران تصادفی شما را فالو می کنند، همیشه فرصتی برای واکنش به شما می دهد. هر کسی که شما را فالو می کند را بررسی کنید تا مطمئن شوید مناسب برند شما و مخاطباتبان تان است.

مدیریت تعاملات و وظیفه پیغامهای ورودی

اگر برند شما حجم زیادی از مشارکت در اینستاگرام را دریافت کند، دشوار است که اطمینان حاصل شود تمام پیام ها باز شده و خوانده شوند.

برای پیامهایی که نیاز به پاسخ دارند، تیم شما باید برنامه ای برای پاسخگویی یا قرار دادن آن به عنوان:

 • سؤالات پشتیبانی یا خدمات مشتری
 • نظرات منفی یا نادرست
 • سوالات شغلی
 • سؤالاتی که منجر به فروش می شود
 • سؤالات نامربوط یا پیام های ناخواسته ای که از طریق اینترنت، معمولا به تعداد زیادی از کاربران ارسال می شوند، برای تبلیغات، کلاه برداری، گسترش نرم افزارهای مخرب و غیره

پیام های خاص ممکن است نیاز به یک مسیر مجدد به یک پلت فرم دیگر داشته باشند. به عنوان مثال، ممکن است از طریق چت زنده، تلفن یا ایمیل، انجام پشتیبانی مسائل ساده تر باشد. از Bitly ( یک پلت فرم مدیریت لینک است، برای استفاده در شبکه های اجتماعی، اس ام اس و ایمیل، که بطور مرتب 600 میلیون لینک رادر هر ماه کوتاه می کند.) استفاده کنید، یک ابزار کوتاه کردن لینک، برای آماده سازی یک لینک کوتاه که آسان به خاطر سپرده شود برای صفحاتی که مربوط به سوالات متداول می شوند.

نظارت بر کلمات کلیدی برند و خطاهای احتمالی

راه دیگری برای دیدن اینکه چه کسی در مورد برند شما صحبت می کند، حتی اگر دسته شما را ذکر نکند، نظارت بر کلمات کلیدی برند است. این کلمات کلیدی خاص می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • نام تجاری شما
 • اشتباهات متداول
 • نام محصولات، خدمات یا رویدادها
 • شرایط مربوط به برند شما

از داستان های( Stories) اینستاگرام برای تست محتوا استفاده کنید

استوری های اینستاگرام در حال محبوب شدن با بیش از 250 کاربر فعال روزانه است. برای برند شما، این یک راه امن برای انتشار محتوا در لحظه است. برای برند شما، این یک راه امن برای انتشار پیام در لحظه، برای محتوای تان است. استوری ها می توانند لینک ها را ارائه دهند یا شما را به Landing Pages متصل کنند، اما این همچنین میتواند تا حدودی خود به خودی باشد.

هنگامی که بحث در مورد استوری می شود، کاربران پیش بینی های متفاوتی برای محتوا دارند. به شدت توصیه می شود که این محتوا را تا می توانید برای خواندن، مشاهده و درک آن، آسان کنید به طوری که کاربران دفعات بعد پس از انتشار یک استوری از شما، آن را نادیده نگیرند و از قلم نیندازند.

با استفاده از این ویژگی جدید، شروع به شرکت در یک فعالیت جدید کنید با این ویژگی جدید و آزمون،  تعداد بیشتری از ایده های محتوا را از طریق استوری اینستاگرام پیش ببرید و برخی از ایده های محتاطانه تر را با نمایش دراستوری اینستاگرام آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی قابل توجه تر است. فقط مطمئن شوید برای اجتناب از هر گونه سردر گمی، استوری هایتان مطابق محتوای تان و استراتژی بازاریابی اینستاگرام تان باشد.

نتایج تان را تجزیه و تحلیل کنید

ردیابی عملکرد محتوا و رشد فالوئرهای تان به شما این امکان را می دهد که استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود را در طول زمان تطبیق دهید. این به شما اجازه می دهد تا مطالب بیشتری از مخاطبان خود را ارائه کنید که مخاطبان شما به آن پاسخ خواهند داد برای کمک به شما برای بهینه سازی کمپین های آینده تان.

همانطور که استراتژی بازاریابی اینستاگرام برند خود را توسعه داده و پیاده سازی می کنید، باید انواع مختلفی از محتوا، فرایند گردش کار و اقدامات لازم برای تعاملات کاری را پیدا خواهید کرد. استراتژی هر کس هم یکسان نیست. با این حال، با پیروی از این راهنمای ها، امیدواریم راهنمایی ها و اقدامات لازم را برای ایجاد تغییر در کمپین های بازاریابی خود به دست آورید.

ساختن برند شما و رشد و افزایش فالوئرهای اینستاگرام چالش برانگیز است. اما اجتناب کردن از مشكلات رایج و گفتن یک استوری و تشویق تعامل برای محتوای تان، به شما کمک زیادی خواهد کرد.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn