هزینه های راه اندازی یک رستوران

هزینه های راه اندازی رستوران

برآورد صحیح و واقع گرایانه از سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی رستوران و تأمین نیازهای پیش رو، یک عامل بسیار مهم و اساسی در موفقیت کسب و کار شماست .

در این مطلب سه نکته اساسی در برآورد هزینه های راه اندازی رستوران را با شما در میان می گذاریم .

1- محاسبه دقیق تمامی هزینه های ثابت و جاری :

تمامی هزینه های راه اندازی رستوران اعم از هزینه های ثابت  اجاره، بیمه ،مجوز ، نیروی انسانی و تمامی هزینه های متغیر مثل آب، برق ،مواد غذایی و … باید به طور دقیق برای مدت یک سال تخمین زده شوند و در طرح کسب . کار شما لحاظ شوند .سپس این هزینه ها باید با سرمایه شما مقایسه گردند .

1- پیش بینی پیک چشم انداز یک ساله :

باید توجه داشته باشید که برای راه اندازی رستوران باید سرمایه شما به گونه ای باشد که علاوه بر هزینه های اولیه  سرمایه در گردش لازم برای حداقل 6 الی 9 ماه را در ابتدای کار داشته باشید . بعد از راه اندازی رستوران سرعت بالا رفتن مخارج و مدت زمانی که طول می کشد تا یک رستوران جدید پا بگیرد و به طور منظم مشتری داشته باشد شما را شوکه خواهد کرد .

بسیاری از رستوران ها در ابتدای راه اندازی بعد از شور و هیجان اولیه با یک سراشیبی عمده در کسب و کار مواجه می گردند .در این زمان حضور سرمایه نقش اساسی و مهمی را ایفا می کند . شما نیاز دارید یک گپ زمانی چند ماهه تا یک ساله را پشت سر بگذارید تا مشخص شود که آیا رستورانتان واقعاً می گیرد یا خیر و لازم است سرمایه لازم جهت تأمین هزینه های جاری از جمله اجاره ملک، حقوق کارکنان، بیمه، تهیه مواد غذایی و … را برای این مدت زمان در آغاز کار داشته باشید .

2- انتخاب صحیح برای دریافت کمک های مالی :

همانطور که گفته شد راه اندازی یک رستوران نیاز به سرمایه اولیه دارد .هزینه های اولیه بسیار زیادی وجود دارد که ممکن است سرمایه شما پاسخگوی تمامی آن ها نباشد .هزینه هایی از قبیل طراحی و دکوراسیون، خرید تحهیزات ، تبلیغات و … بعد از اینکه به درستی تخمین زده شد با سرمایه شما مقایسه می گردد و مشخص می شود که شما چه مقدار سرمایه کم دارید . برای پوشش این مقدار ممکن است چندین راه پیش رو داشته باشید . برای مثال شما می توانید از بانک ها وام بگیرید ، از دوستان و آشنایان خود مبلغی را قرض کرده و یا با شخص یا اشخاصی مشارکت  کنید .

تمامی این راه ها باید به درستی مورد محاسبه قرار گیرند و بهترین معامله از میان آن ها انتخاب گردد . چنانچه از بانک وام بگیرید بهره آن چه مقدار خواهد بود و در چه مدت زمانی باید آن را برگردانید؟

در صورت مشارکت با سایر افراد سود خالص شما به چه نسبتی تقسیم خواهد شد؟ محاسباتی از این قبیل به طور دقیق انجام میگیرد و شما بهترین معامله را بر می گزینید .

همانطور که گفته شد هزینه های راه اندازی نیاز به سرمایه اولیه دارند. اما این هزینه ها چه مواردی را شامل می شوند؟

رایج ترین هزینه های راه اندازی رستوران کدام اند ؟

  • 1- تأمین امنیت قرارداد اجاره و هزینه های قانونی
  • 2- گواهی بهداشت و ایمنی
  • 3- بیمه
  • 4- تعمیر و آماده سازی مکان رستوران
  • 5- تجهیزات آشپزخانه
  • 6- استخدام کارکنان و لباس
  • 7- مبلمان،دکور و تبلیغات
  • 8- تأمین موجودی اولیه مواد غذایی
  • 9- راه اندازی بخش بازاریابی

تمامی این هزینه ها باید به طور دقیق محاسبه گردد و در جمع بندی طرح کسب و کار شما یک طرح شفاف و واقع بینانه را رقم بزند .

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn