چهار روش خلاق استفاده از اینستاگرام برای کسب و کار

آیا کسب و کار شما با استفاده ازاینستاگرام است؟

آیا می خواهید یاد بگیرید چگونه با اینستاگرام خلاقیت بیشتری داشته باشید؟

با استفاده از ویژگی های منحصر به فرد اینستاگرم، شما می توانید  بین جمعیت کثیر رقبا برجسته شوید و یک احساس پایدار را با مشتریان و طرفداران خود به دست بیاورید.

در این مقاله، شما با چهار روش خلاق اهمیت اینستاگرام آشنا خواهید شد و می توانید به عنوان نمونه در بازاریابی خود استفاده کنید.

 

1: ایجاد فروش با یک کاتالوگ تعاملی و پروفایل های محصولات

آیا کاربران اینستاگرم شما محصولات مورد نیازخود را گزینش و بعد اقدام به خرید می کنند؟ IKEA از اینستاگرام استفاده کرد تا یک وبسایت با قابلیت کاتالوگ کامل را با استفاده از ویژگی تگ کردن پلتفرم راه اندازی کند.

این حساب درست مانند یک حساب کاربری منظم عمل می کند. کاربران از طریق تصاویر محصولی را گزینش می کنند و با تگ کردن تصاویر آن به حساب محصول مورد نظرشان هدایت می شوند.

شما می توانید از این استراتژی سازمان یافته در حرفه تان استفاده کنید البته با کمی صبر و شکیبایی.

ابتدا اطمینان حاصل کنید که ایمیل های شخصی برای هر دسته محصولی که می خواهید آن را نمایش دهید تنظیم شده است. از هر ایمیل برای ایجاد یک حساب کاربری اینستاگرام برای هر گروه از محصولات استفاده کنید.

سپس پروفایل هر گروه از محصولات را با تصاویری از همان محصولات خاص بارگذاری کنید.

در نهایت مطمئن شوید که یک لینک مستقیم برای خرید هر کدام از گروه محصولات دارید.

همچنین، از حساب اصلی خود برای آپلود عکس های چندگانه محصولات استفاده کنید و حساب کاربری اینستاگرام محصول مرتبط را تگ کنید.

2: سرمایه گذاری برند با استفاده از ارسال پیام مستقیم جایزه و تخفیف ویژه

هنگامی با یک استراتژی اجتماعی قوی همراه می شوید، سخاوت و بخشندگی یک راه طولانی برای یک نام تجاری به ارمغان می آورد. مرسدس بنز با هشتگ MBSecretSanta و نیت سخاوتمند ، نظرات و پیام های مستقیم مشتریان خود را به اشتراک گذاشت تا هزاران هدیه را به دوستان و فالوئرهای اینستاگرام خود بدهد.

اگر شما یک برند شناخته شده هستید، می توانید پیشنهاد منحصر به فرد کالاهای مارک داربرای شگفت زده کردن مشتریان پر شور و حرارت خود و مشتریان احتمالی ارائه دهید. اگر شما یک شرکت کوچک هستید، می توانید کالاهای کوچکتر و عجیب با یک خصوصیت خوشایند انتخاب کنید، برای اینکه شما را به یاد ماندنی کند و باعث پیشرفت سریع برند شما شود.

هنگامی که شما تصمیم می گیرید چه چیزی را پیشنهاد دهید، یک پست اینستاگرام ایجاد کنید و از مردم بخواهید اگر خواهان شانس بردن جایزه هستند نظر و پیشنهادات خود را بدهند. سپس از ویژگی پیام مستقیم اینستاگرام فقط برای تماس با گیرندگان خوش شانس استفاده کنید.

به یاد داشته باشید، انگیزه اصلی به شما برمیگردد؛ مهم این است که شما با تک تک مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید!

3: اجازه دهید بینندگان شما با تگ کردن تصاویر یک ماجراجویی را انتخاب کنند

اینستاگرام برای گفتن داستان های بصری ساخته شده است و Old Spice ، Old Spice”یک نام تجاری آمریکایی از محصولات مراقبت از مردان است که شامل دئودورانت ها و ضد عرق ها، شامپو و صابون است. که توسط Procter & Gamble تولید می شود” نشان داد چطور داستان گویی قوی می تواند مؤثر باشد. با استفاده از روش مشابه وبسایت کاتالوگ اینستاگرام IKEA،   “ماجراجویی خودتان را انتخاب کنید” را خلق کرد. داستان سرشار بود از هیولاها، روبوت ها، منابع فرهنگی عامه پسند و تمام جوک های قدیمی Old Spice  که باعث می شود شما به آن فکر کنید( یا ترجیحا فکر نکنید! )

برای مدل سازی این کمپین در بازاریابی خود، یک داستان مرتبط و جذاب را برای مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. اگر شما به دنبال رفتن به راه طولانی برای خلق “ماجراجویی خود را انتخاب کنید” ،نیستید، به پست کردن یک تور از محله تان که شامل بازدید از اماگن تاریخی باشد، فکر کنید.

اطمینان حاصل کنید که از تصاویر یا فیلم های جذاب و مناسب برای واداشتن بینندگان خود به خاطر  ماجراجویی استفاده کنید، و برای حضور آنها حداقل دو تصویر یا دو ویدئو را تگ کنید.

همانطور که ماجراجویی گسترش می یابد، بیننده ها را به تگ کردن یک تصویر برای گروه های دیگر تشویق کنید. این یک راه عالی برای دعوت و جذب علاقه مندان به مخاطبان شما است.

4: یک عکس بزرگتر با یک طرح خلاقانه به اشتراک بگذارید

اگر یک مقاله اینستاگرام بدون تگ Foodie باشد، چه اتفاقی می افتد؟ اگر شما فهرست تمام عکاسی های مواد غذایی عجیب و غریب را تهیه کنید، از طرح آلبوم خلاقانه استفاده کردید.

به عنوان مثال، رینولدز تصاویری از یک میز شام ظاهرا بی انتها را تهیه کرد، هر بخش در مورد بعد از یک تعطیلات خاص یا روزهای ویژه مانند روز شکرگزاری، هالووین و تابستان است. هر آلبوم دارای 21 تصویر از ظروف خاص است. هر کدام دارای یک توصیف برای هدایت ترافیک به وب سایت شان است.

برای مدل سازی این کمپین در بازاریابی خود، مهمترین جنبه برای به خاطر سپردن این است که شما نیاز به ارائه محتوای با کیفیتی دارید که مخاطبان خود را مطلع کند.

هنگامی که شما یک تصویر درمقیاس بزرگ می گیرید، دقت کنید هر اثر را در یک فضایی قرار دهید که بتوانید به راحتی آن را به شکل مربع برش بزنید سپس یک مجموعه تصویر مربع شکل (یکی پس از دیگری به ترتیب) را برای ایجاد توهم یک تصویر یکپارچه و بزرگ در صفحه نمایه اینستاگرام خود بارگذاری کنید.

سرانجام اضافه کردن توضیحات به هر تصویری که ارزش آن را نشان می دهد و برخی از بینش ها را به اشتراک می گذارد که بازدیدکنندگان را بیدرنگ به بازدید از بخش Bio شما می برد و باعث می شود با کلیک کردن روی لینک برای دیدن داستان کامل، آنها را به وب سایت شما هدایت می کند.

نتیجه گیری

همانطور که پتانسیل اینستاگرام بیشتر آشکار می شود، برندهای زیادی هم اخیرا ترقی و پیشرفتشان به طور تصاعدی افزایش یافته است. با این حال، نباید اجازه دهید رقابت افزایش یافته، شما را متوقف کند.

همجنان که برندها برای جلب توجه مخاطبانشان روی پلتفرم، از هم پیشی می گیرند، بازاریابان مبدع آنها چالش و پیروزی را می پذیرند. دستور العمل آنها برای موفقیت؟ تحقیقات موشکافانه، جرقه ی یک خیال، و یک تمایل شدید به برجسته شدن برندشان و ترک یک تصوری ماندگار. پس منتظر چه هستید؟ افکارتان را بیان کنید و با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید!

شما چطور فکر میکنید؟ آیا این نمونه ها و مثال ها الهام بخش شما هستند؟ آیا از این ایده ها در بازاریابی خود استفاده می کنید؟ افکار و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

به اشتراک بگذاریدShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin