25 ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی

چگونه می توانید در بالاترین نقطه تمام وظایف بازاریابی شبکه های اجتماعی خود، باقی بمانید؟

از خلق و انتشار محتوا گرفته تا تجزیه و تحلیل و گزارش کردن، فکر کردن به تمام این کارهایی که  بازاریابان شبکه های اجتماعی باید هر روز آن را مدیریت و کامل کنند، می تواند بسیار طاقت فرسا و گیج کننده باشد.

خوشبختانه، گروهی از ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی بسیار جذاب و قابل دسترس برای کمک وجود دارد. این ابزار می توانند فرآیند کاری شما را آسان تر کنند، به شما کمک کنند تا در زمان صرفه جویی کنید و حتی اطمینان حاصل کنید که محتوای شما در زمان مناسب به مخاطبان مناسب می رسد.

اما چطور تصمیم می گیرید که از کدام محصول استفاده کنید؟

با وجود ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی بی نظیری که وجود دارد، ما فکر کردیم با نمایش دادن برخی از برترین های آنها، می توانیم به شما کمک کنیم تا آنچه را برای کسب و کارتان بهتر است را انتخاب و استفاده کنید.

 

در اینجا 25 مورد از بهترین ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی را ارائه می دهیم.

25 ابزار تاپ و برنامه های اساسی مدیریت شبکه های اجتماعی

این لیست به دو قسمت تقسیم می شود:

1- ابزار مناسب برای کسب و کارهای کوچک تا متوسط و

2- ابزار مناسب برای شرکت های سرمایه گذاری

تمایز ایجاد شده عمدتا براساس قیمت صورت گرفته و خیلی روشن و واضح نیست. اگر شما یک کسب و کار کوچک تا متوسط دارید، شاید یک ابزار در لیست دوم برای شما مناسب باشد، و بالعکس.

15 ابزار تاپ مدیریت شبکه های اجتماعی

این ابزارها به هیچ وجه با نظم خاصی مرتب نشده اند و همه آنها به خودی خود، منحصر به فرد و بسیار عالی هستند. اگر به هر دلیلی، یک ابزار را دوست دارید و من آن را ذکر نکرده ام، کاملا آزاد هستید در بخش نظرات برای کمک به دیگران برای شناخت بهتر و بیشتر این ابزار خاص، آن را ذکر کنید.

به راحتی با این برگه گسترده ابزارها را با هم مقایسه کنید

برای اینکه مقایسه ابزارها برایتان آسان تر شود من یک صفحه گسترده با اطلاعات لازم راجع به هر کدام از ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی، ایجاد کرده ام:

  • هزینه ها
  • برنامه رایگان یا آزمایش آزاد؟
  • ارائه محصول
  • پشتیبانی شبکه های اجتماعی
  • ارزش منحصر به فرد

بیایید از نزدیک به هر ابزار نگاه کنیم!

1.Buffer

پلت فرم مدیریت موفق رسانه های اجتماعی

توضیحات: Buffer یک پلت فرم مدیریت شبکه های اجتماعی بصری و ساده است که مورد اعتماد برندها، کسب و کارها، سازمان ها و افراد است که به برقراری مدیریت معنادار و کسب نتایج در شبکه های اجتماعی، کمک می کند.

2.Hootsuite

شبکه های اجتماعی خود را در یک مکان مدیریت کنید

توضیحات: Hootsuite، احتمالا بزرگترین ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی است، که توسط بیش از 15 میلیون نفر و بیش از 800 فرد ثروتمند و 1000  شرکت استفاده می شود.

دلایل خوبی برای موفقیت آنها وجود دارد: این یک پلت فرم کاملا یکپارچه ( همه چیز در یک جا )  است که به شما امکان می دهد تا محتوا را تنظیم و برنامه ریزی کنید، ROI (Return On Investment – ROI معمولا به عنوان یک درصد بیان می شود و معمولا برای تصمیم گیری های مالی شخصی استفاده می شود، برای مقایسه ی سودآوری شرکت یا مقایسه بهره وری سرمایه گذاری های مختلف. فرمول بازگشت سرمایه گذاری: ROI = (سود خالص / هزینه سرمایه گذاری) x 100.) اجتماعی خود را اندازه گیری کنید، تبلیغات شبکه های اجتماعی را اداره کنید و بیشتر.

ارزش منحصر به فرد: به عنوان یک پلت فرم جامع، چندین چیز در مورد Hootsuite وجود دارد که مردم دوست دارند: امکان نظارت بر چندین حساب و کلمات کلیدی، ارتباط با بیش از 35 شبکه اجتماعی و برنامه ریزی پست های شبکه های اجتماعی به صورت انبوه است.

3.Sprout Social

نرم افزار قدرتمند شبکه های اجتماعی

توضیحات: مانندHootsuite، ابزار Sprout Social نیز چندین ابزار شبکه های اجتماعی را در یک پلت فرم با هم ترکیب می کند – از برنامه ریزی شبکه های اجتماعی گرفته تا نظارت، و گزارش دادن.

Sprout Social یکی از معدود ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی است که ویژگی های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM: Customer Relationship Managment) را فراهم می کند. داشتن مشخصات کامل مشتریان شما به شما کمک می کند تا بهتر به آنها خدمت کنید و روابط قوی تر با آنها برقرار کنید.

ارزش منحصر به فرد: رایج ترین ستایش درباره Sprout Social در مورد گزارش های شگفت انگیز آن است. به نظر بسیاری از مدیران شبکه های اجتماعی این گزارش ها آنقدر زیبا بودند که آنها را دانلود کرده و بدون ویرایش به مدیران یا مشتریانشان ارسال می کنند.

4.Agora Pulse

مدیریت ساده و مقرون به صرفه شبکه های اجتماعی

توضیحات: مانند پلت فرم های مدیریت شبکه های اجتماعی که در بالا ذکر شد، Agora Pulse نیز یک پلت فرم شبکه های اجتماعی همه جانبه ( همه چیز در یک جا ) با برنامه ریزی، پاسخ دادن و گزارش دادن ویژگی هاست.

ارزش منحصر به فرد: بر خلاف بقیه، Agora Pulse دارای چندین ویژگی منحصر به فرد مانند تجزیه و تحلیل رقبا و اپ های رقابتی و مسابقه ای Facebook با قیمت های بسیار مقرون به صرفه، است.

5.Sendible

# 1 ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی برای سازمان ها

توضیحات: Sendible یک ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی است که به طور خاص برای آژانس هایی با چندین مشتری ساخته شده است. در بالای بسیاری از ویژگی هایی که ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی ارائه می دهند، قرار دارد چون Sendible به شما امکان می دهد داشبورد خود را با توجه به نام برندتان به دلخواه خود بسازید تا مشتریان جدید را جذب کنید.

ارزش منحصر به فرد: Sendable دارای برخی از ادغام های چشمگیر مانند ویرایشگر گرافیک Canva، جستجوی تصویر بدون داشتن حق کپی رایت و جستجوی YouTube، است. که این همچنین برخی اتوماسیون ها را برای کسانی که می خواهند در وقت خود برای انجام کارهای تکراری صرفه جویی کنند را فراهم می سازد.

6.Everypost

ساده شدن انتشارات در شبکه های اجتماعی

توضیحات: Everypost ساختن محتوا را برایتان آسان می کند، پست های شبکه های اجتماعی خود را برنامه ریزی کنید و به دلخواه خود بسازید. این ابزار، تمرکز زیادی بر محتواهای بصری دارد و به شما این امکان را می دهد تصاویر و فیلم های خود را از Instagram، Flickr، YouTube و RSS های خود بیرون بکشید.

در حالی که قدرت تجزیه و تحلیل شبکه های اجتماعی را در حال حاضر ندارد، در وب سایت اعلام شده این ویژگی به زودی اضافه می شود.

ارزش منحصر به فرد: Everypost یکی از چند ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی است که این امکان را برای شما مهیا می کند تا پست های شبکه های اجتماعی خود را برای هر پلت فرم شبکه های اجتماعی به دلخواه خودتان یا به سلیقه مشتری، بسازید. همچنین ویژگی انتخاب محتوای بصری آن، شما را قادر میسازد به راحتی محتوای چند رسانه ای مورد نظرتان را پیدا کرده و آن را ضمیمه کنید.

7.Social Pilot

بازاریابی شبکه های اجتماعی و برنامه ریزی ابزار برای آژانس ها و متخصصان شبکه های اجتماعی

توضیحات: Social Pilot باید بسیاری از ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی (مانند برنامه ریزی و تجزیه و تحلیل، اما نه نظارت) را در یک داشبورد ساده تنظیم کنند و آن را با قیمت های بسیار مقرون به صرفه به مشتریان ارائه دهند. با توجه به ویژگی مدیریت مشتری، این برای آژانس هایی که با چندین مشتری کار می کنند بسیار عالی است.

ارزش منحصر به فرد: Social Pilot، محتواها را از صنایع مختلف (مانند تکنولوژی، آموزش، و بهداشت و تناسب اندام) ارائه و پیشنهاد می دهند که این بسیار عالی است، اگر دنبال محتواهای وابسته باشید به این ترتیب می توانید به راحتی آنها را پیدا کنید.

یکی دیگر از ویژگی های ارزشمند، تقویم محتوای شبکه های اجتماعی است که به شما اجازه می دهد پست های برنامه ریزی شده خود را در یک چشم بهم زدن ببینید و آنها را با کشیدن و رها کردن مرتب کنید.

8.CoSchedule

# 1 سازماندهی تقویم بازاریابی برای هر چیزی که شما نیاز دارید

توضیحات: CoSchedule بیش از یک ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی است؛ این یک تقویم قدرتمند برای مدیریت بسیاری از جنبه های بازاریابی شما است. با CoSchedule، شما می توانید با تیم خود برای خلق پست های شبکه های اجتماعی، مطالب، رویدادها و وظایف خود، مدیریت و همکاری داشته باشید.

ارزش منحصر به فرد: CoSchedule عالی است برای بازاریابانی که می خواهند همه ی پروژه های خود (شبکه های اجتماعی، محتوا، رویدادها، ایمیل ها، و غیره) را در یک مکان سازماندهی کنند.

ویژگی ReQueue آنها به شما کمک می کند تا به طور خودکار زمان های ارسال مطلوب را پیدا کرده و شکاف های موجود در برنامه شبکه های اجتماعی خود را با بهترین پست های خود پر کنید.

9.MavSocial

مدیریت مقرون به صرفه و آسان برای استفاده ی شبکه های اجتماعی و نرم افزار تبلیغاتی

توضیحات: MavSocial یک ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی با تمرکز بر محتوای بصری است. به نظر می رسد که برای برنامه های با قیمت بالا مناسب است، شما همچنین می توانید تبلیغات Facebook خود را با MavSocial مدیریت کنید.

ارزش منحصر به فرد: در بالای ویژگی های متداول (مانند برنامه ریزی، نظارت و گزارش دادن)، MavSocial دارای یک کتابخانه دیجیتال است که در آن شما می توانید چندین شبکه خود را برای پست های شبکه های اجتماعی تان مدیریت، استفاده، و ویرایش کنید. و یک موتور جستجوگر است که می توانید از طریق آن میلیون ها از عکس های موجود را مرور کنید.

10.Friends+Me

در هر کجا به اشتراک بگذارید

توضیحات: Friends+Me تمرکز زیادی روی Google+ دارد، و همچنین به شما اجازه می دهد محتوای خود را برای چندین پلتفرم اجتماعی دیگر برنامه ریزی کنید.

ارزش منحصر به فرد: Friends+me برنامه ریزی برای پروفایل های Google+، کالکشن ها، جوامع، را پشتیبانی می کند و شما را قادر می سازد تا اتوماسیون خود را برای دوباره فرستادن پست های Google+ خود را در سایر حساب های کاربری شبکه های اجتماعی خود، مهیا می سازد، چیزی که برای بازاریابانی که تمرکزشان روی Google+ است بسیار عالی است.

همچنین، شما می توانید تعداد نامحدودی پست در صف لیست خود داشته باشید!

11.Crowdfire

طرفدار بازاریابی فوق العاده هوشمند شما

توضیحات: Crowdfire مانند یک دستیار بازاریابی توانمند است. از طریق راه اندازی یک گفتگو، تلاش می کند تا اهداف شبکه های اجتماعی شما را درک کند و مواردی را که می تواند به شما کمک کند به اهداف خود (مانند رشد فالویینگ ها، ایجاد ترافیک در وبلاگ شما، یا فروش محصولات شما) برسید را توصیه می کند.

شما همچنین می توانید پست ها را تنظیم کنید و اتوماسیون ها را برای حساب های کاربری شبکه های اجتماعی خود آماده کنید. ویژگی تجزیه و تحلیل به زودی معرفی خواهد شد.

ارزش منحصر به فرد: Crowdfire یک سرویس شخصی را بسته به اهداف شما فراهم می کند. به عنوان مثال، اگر شما به فروشگاه Shopify متصل شوید و یک محصول جدید را به فروشگاه خود اضافه کنید، Crowdfire یک پست شبکه های اجتماعی را در مورد محصول برای اشتراک گذاری برای شما ایجاد و پیشنهاد می کند.

12.Edgar

استخدام مدیر محتوا برای کم کردن هزینه ها

توضیحات: Edgar رویکرد جدید خلاقانه ای برای به اشتراک گذاری شبکه های اجتماعی ارائه می کند. ایده این است که شما فقط باید یک کتابخانه از محتوا با مقوله های مختلف ایجاد کنید و شکاف های زمانی را با یک مقوله خاص (یا یک مقوله تصادفی) به آن اضافه کنید. Edgar به طور خودکار این شکاف های زمانی در کتابخانه شما را با محتوا شما پر می کند.

ارزش منحصر به فرد: آنچه مردم در مورد Edgar دوست دارند این است که ایجاد پست های شبکه های اجتماعی و برنامه ریزی هوشمندانه را به صورت خودکار انجام می دهد. به جای ارسال چندین باره پست های شبکه های اجتماعی خود، کتابخانه محتوای شما را طبق مقوله های مورد نظرتان بازیافت می کند.

13.Post Planner

برنامه ریزان مدیریت شبکه های اجتماعی

توضیحات: Post Plannerها می خواهند به بازاریابان شبکه های اجتماعی در سه شغل کلیدی کمک کنند: پیدا کردن محتواهایی با کیفیت بالا، برنامه ریزی برای تنظیم تقویم انتشار عالی، و فرستادن پست به طور منظم و مداوم. این پیشنهادات محتوا را تنظیم و ارزیابی می کند و به شما اجازه می دهد تا یک برنامه مبتنی بر محتوا ایجاد کنید (بیشتر در زیر).

ارزش منحصر به فرد: این برنامه، ابزار را پیدا می کند، Post Planner باعث می شود که پیدا کردن محتوای اثبات شده است برای تعامل با مردم بسیار آسان تر شود.

همچنین، به جای انتخاب شکاف های زمانی در برنامه ریزی تان (برای انتشار برنامه خود)، می توانید نوع محتوا را برای هر شکاف زمانی انتخاب کنید و Post planner نهایتا شکاف های زمانی را بر اساس محتوای انتخاب شده توسط خود، پر می کنند. (شما همچنین می توانید پست های خارج از این برنامه را برنامه ریزی کنید.)

14.Tailwind

بازاریابی بصری دقیق تر

توضیحات: Tailwind یک ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی Pinterest و Instagram است. جدا از این به شما در برنامه ریزی پست هایتان، نظارت بر مکالمات و اندازه گیری نتایج، کمک می کند.  Tailwind توصیه هایی را هم برای بهبود عملکرد Pinterest و Instagram ارائه می دهد.

ارزش منحصر به فرد: Tailwind برای بازاریابان Pinterest و Instagram عالی است؛ زیرا ویژگی هایی را ارائه می دهد که مخصوص این سیستم های بصری هستند، مانند ارتقاء محتوای Pinterest و مدیریت محتوای Instagram UGC.

15.SocialOomph

افزایش بهره وری شبکه های اجتماعی شما

توضیحات: SocialOomph به شما اجازه می دهد تا هر دو حساب رسانه های اجتماعی و وبلاگ خود را از یک داشبورد مدیریت کنید. این ویژگی های متعددی برای مدیریت توییتر مانند اتوماسیون و مدیریت پیروان دارد.

توضیحات: SocialOomph به شما اجازه می دهد تا هر دو حساب کاربری شبکه های اجتماعی و وبلاگ خود را از یک داشبورد مدیریت کنید. این چندین ویژگی افزوده برای مدیریت Twitterمانند اتوماسیون و مدیریت فالوئرها دارد.

ارزش منحصر به فرد: به نظر می رسد چیزی که مردم را به SocialOomph جذب می کند، اتوماسیون خودکار Twitter و ویژگی های جالب آن مانند پاک سازی توییت های شما برای راه اندازی مجدد حساب کاربری شماست.

10 ابزار برتر مدیریت شبکه های اجتماعی برای شرکت های سرمایه گذاری

اگر هیچ کدام از ابزارهای فوق با استراتژی شبکه های اجتماعی شما سازگار نباشند، شاید به چیزی شایسته تر نیاز داشته باشید.

در اینجا چندین ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی وجود دارد که به طور کلی برای تیم های بزرگتر و سازمانی طراحی شده اند.

1.Sprinklr

کامل ترین پلت فرم مدیریت رسانه های اجتماعی برای شرکت

Cloud Experience برای مدیریت رسانه های اجتماعی بخشی از مجموعه محصولات Sprinklr است که به شرکت ها کمک می کند تا به مشتریان خود در هر کانالی و در هر مقیاسی متصل شوند و به آنها خدمت کنند. این تیم ها را در شرکت ها قادر می سازد تا به طور موثر همکاری کنند و به مشتریان خود در بیش از 25 کانال اجتماعی گوش دهند و آنها را مدیریت کنند.

2.Oktopost

پلت فرم مدیریت رسانه های اجتماعی B2B

Oktopost یک پلتفرم مدیریت شبکه های اجتماعی است که برای بازاریابان business-to-business) B2B) است که می خواهند رهبری کردن را از طریق شبکه های اجتماعی و سنجیدن ارزش تجاری کسب و کارهای اجتماعی، انجام دهند. از نشر شبکه های اجتماعی گرفته تا تجزیه و تحلیل برای حمایت اجتماعی، Oktopost دارای تمام ابزارهای مورد نیاز بازاریابان B2B است.

3.Falcon.io

پلت فرمی برای هر نوع بازاریاب شبکه های اجتماعی

Falcon.io شامل همه چیزهایی است که بازاریابان رسانه های اجتماعی در یک پلت فرم واحد نیاز دارند: مدیریت شبکه های اجتماعی، تعامل، و تجزیه و تحلیل، مدیریت تجربه مشتری و DIY سازنده صفحه خانگی وب سایت.

4.HubSpot

نرم افزار بازاریابی فراگیر در همه جا

ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی HubSpot بخشی از نرم افزار بازاریابی همه جانبه است. از آنجایی  که HubSpot تمام تلاش های بازاریابی خود را (مانند شبکه های اجتماعی، ایمیل، SEO و CRM) را به یک پلت فرم متصل می کند، شما به راحتی می توانید نتایج بازاریابی کانال های خود و مقیاس ROI اجتماعی خود را اندازه گیری کنید.

5.Salesforce Social Studio

فروش، بازار و خدمات با شماره جهانی 1CRM# 

Salesforce احتمالا جامع ترین محصولات را برای شرکت ها فراهم می کند. استودیو اجتماعی آن، بخشی از پلت فرم بازاریابی Cloud است، که می تواند به شما در تقویت روابط شما با مشتریان تان از طریق هماهنگ کردن بازاریابی، خدمات مشتری و تلاش های فروش در رسانه های اجتماعی کمک کند.

6.Social Hub

نرم افزار مفید مدیریت شبکه های اجتماعی برای تیم شما

Social Hub یک نرم افزار مدیریت رسانه های اجتماعی است که برای کسب و کارها، سازمان ها و دولت ها ساخته شده است. بر اساس هدف مخاطبان و مشتریان، این یک راه حل کارآمد، مقیاس پذیر و امن را فراهم ساخته است.

7.Spredfast

شرکت اجتماعی درست انجام داده است

Spredfast یک نرم افزار شبکه های اجتماعی است که توسط برخی از بزرگترین شرکت های جهان مانند 3M، LinkedIn و Johnson & Johnson برای بکار بردن تمامی جنبه های مدیریت شبکه های اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرد.

9.Social Flow

مدیریت شبکه های اجتماعی، بازاریابی و انتشارات، مبتنی بر داده ها

Social Flow ابزار انتشار و تبلیغاتی رسانه های اجتماعی است که توسط بسیاری از ناشران برتر مانند The New York Times، National Geographic Channel و Fast Company استفاده می شود. با استفاده از Social flow، شرکت ها سریع توانستند سهام فیس بوک خود را 30 درصد افزایش دهند!

10.NUVI

خیره کننده ترین مجموعه بازاریابی شبکه های اجتماعی در جهان

NUVI در حال ارائه تجربیات اطلاعات در زمان واقعی و بینش های شبکه های اجتماعی برای کمک به شما در تصمیم گیری استراتژی شبکه های اجتماعی تان، است. همچنین ابزارهایی برای انتشار و تعامل شبکه های اجتماعی موثر، در اختیارتان قرار می دهد.

چرا شما باید از ابزار مدیریت رسانه های اجتماعی استفاده کنید؟

بزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی در تمام اشکال و اندازه های مختلف وجود دارند، و آنچه که مناسب شماست، بستگی به اهداف و نیازهای شبکه های اجتماعی شما دارد. امید است توانسته باشیم حداقل یک ابزار را که ممکن است با نیازهای شما منطبق باشد را ذکر کنیم.

این لیست تنها ظاهر اکوسیستم ابزارهای مدیریت رسانه های اجتماعی را گردآوری شده است. اگر ابزار مورد علاقه شما در فهرست است، خوشحال خواهیم شد نظرتان را در مورد آن بشنویم. اگر هم ابزار مورد علاقه شما را از قلم انداخته ایم (متاسفیم!) لطفا آن را در بخش کامنت ها با ما و دیگران به اشتراک بگذارید و ذکر کنید که چرا شما آن را دوست دارید.

به اشتراک بگذاریدShare on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin