10 ایده تاپ افزایش فروش رستوران

10 ایده تاپ افزایش فروش رستوران

1-سرمایه گذاری روی رویدادهای بزرگ

پیرامون یک رویداد بسیار بزرگ در نزدیکی تان مانند یک رویداد ورزشی محلی، کنسرت، و یا جشنواره سرمایه گذاری کنید. این کمک می کند تا کسب و کارتان را افزایش دهد و یک مخاطب بسیار بزرگتر که در این رویداد بزرگتر شرکت می کند، از رستوران تان آگاهی پیدا کند. اساسا، شما همچنین روی بازاریابی این رویداد سوار می شوید. پیشنهادهایی مثل: 5٪ تخفیف برای افرادی که یک بلیط برای بازی فوتبال محلی و یا 5 دلار تخفیف برای کسانی که بلیط خود را قبل از اینکه بلیط وارد بازار شود، می خرند.

2- خیریه ها و جشن ها

به وجود آوردن یک جشن بزرگ شورمند و مشهور محلی یک جنجال گرانقیمت به نظر می رسد، اما موفقیتی بزرگ در جذب مردم خواهیم داشت و می گوئیم که بخش خاصی از درآمدهای این برنامه به یک موسسه خیریه اختصاص خواهد یافت. این نه تنها مردم را به رستوران می برد، بلکه به شما اجازه می دهد تا حسن نیت تان را هم نشان دهید و شاید با یک سلبریتی ارتباط برقرار کنید که بخاطرهزینه های پایین تردرب منزل سفارش دهد. مثلا سلبریتی درآمد حاصل از سفارش پیتزا از ساعت 4 تا 8 بعد از ظهر خود را به ایستگاه آتش نشانی محلی یا بانک غذا( موسسه غیرانتفاعی، سازمان خیریه ای که غذا برای کسانی که استطاعت خرید غذای کافی و گرسنه نماندن ندارند، فراهم می کند) ببخشد.

3- تعطیلات

یک تعطیلات را که دوست دارید شناسایی کنید، مطمئن شوید که هیچ رقبای محلی دیگری هیچ کاری انجام نمی دهند و از آنجا بیرون می روند. نمونه هایی از جمله تعطیلات عید نوروز یا شب چهارشنبه سوری یا شب یلدا که در آنها  مراسم های خاص برگزار می شود. یا حتی یک پیشنهاد متفاوت برای هر یک از سیزده روز ایام نوروز. پروموشن نه تنها کسب و کار را رونق می دهد، بلکه باعث می شود مشتریان شما لینک هایی که در کانال های اجتماعی تبلیغ کرده اید را با هم به اشتراک بگذارند و این کار آنها را به هم پیوند داده و مندرجات شما را در کانال های اجتماعی شان تگ کنند.

4- پیشنهادات وفادارانه

به افرادی که زیاد به رستوران شما می آیند پیشنهاد تخفیف بدهید. کلید موفیت این است که باعث شوید بخش وفاداری، تعداد قابل توجهی از بازدید های دوباره را برای شما به ارمغان بیاورد. برای یک کافی شاپ، مثلا اگر 9 کافی سفارش می دهند، یک عدد را مجانی بدهید. یا برای نوشیدنی هایی که در لیست پرفروش ترین های هر روز شما هستند، در سال 10 درصد تخفیف در نظر بگیرید این باعث میشود مردم وقتی انتخاب های دیگری برای رفتن به آنجا دارند، آنها را دوباره و دوباره به رستوران شما برگرداند.

5- پیشنهادات تلفیقی و قیمت های ثابت

انواع پیشنهادات تلفیق چیزهای گرانقیمت با هم را ارائه دهید، چیزها را با پیشنهادات دیگر که معمولا به نظر می رسد مشتریان قدرت خریدش را ندارند، دسته بندی کنید مثلا یک غذای بسیار گرانقیمت را پیشنهاد دهید و با یک یا دو چیز اضافه تر که معمولا یک فرد قادر به خرید آنها نیست، با هم تلفیق کنید ولی با یک قیمت ثابت ارائه شوند، چیزهایی که بطور نرمال گران تمام می شوند برای آنها 10 تا 20 درصد تخفیف اختصاص دهید.

باید توجه داشته باشید که بعنوان پایه و اساس در ادراک مشتریان تان به این توجه داشته باشید که آنها خواهان چه چیزهایی هستند و راغب به چه چیزهایی نیستند. برخی از POS های رستوران ها( Point Of Sale – میزان فروش هر رستوران ) می توانند به شما کمک کنند تا بفهمید چه چیزهایی فروش خوبی دارند و چه چیزهایی، نه. و این اطلاعات را با فروشندگان مهم و مسئولان گزارشات موجودی انبار رستوران در میان بگذارید. نمونه هایی از این دست شامل تنظیم یک منوی ارزان قیمت است که شامل یک اشتها آور، دسر، و یک نوشیدنی می شود، یا تنظیم یک منو برای ساعات عجله ای ناهار است.

6- کشاندن آنها در درب( Get them in the doors)

یکی دیگر از استراتژی های مطمئن و شکست ناپذیراین است که تخفیفات سنگین در منویی که می دانید به ندرت به هدر می رود، تهیه کنید. تفکر در اینجا این است که شخصی برای خرید کالا با تخفیف سنگین وارد می شود، اما قبل از پرداخت صورتحساب خود، خریدش منتهی به خرید  انواع اقلام دیگر می شود.و باعث افزایش فروش رستوران شما می شود.

اینها را اغلب به نام “کشاندن آنها در درب ها” می نامند، زیرا فرد برای اولین بار برای خرید آمده و در نهایت او را مایل به خرید بیشتر و بیشتر می کنند.

« Get them in the doors:

– اشاره دارد به افرادی که از فروشندگان خانه به خانه و دوره گرد خرید می کنند و فروشنده برای فروختن چیزهای بیشتر، با گذاشتن پا لای در مانع بسته شدن در می شود.

– داشتن یک شانس برای انجام کاری که می تواند شانس های بیشتری را به همراه داشته باشد.»

7- زمان استراحت

این یک پروموشن قابل اطمینان و واقعی است. وقتی ساعت های شما سبک هستند و کارکنان شما در حال استراحت می باشند می توانید کلکسیون پروموشن هایتان را مدیریت کنید. زمانی که بیکار نشسته اید و هزینه هایتان را حساب کتاب می کنید، این به شما کمک می کند بعضی از قیمت های ثابت تان (مثلا آب و برق، کارکنان و غیره) را بهسازی کنید. کشاندن مردم در شب های آرام مثل سه شنبه ها و چهارشنبه ها، یا داشتن پیشنهاداتی که از ساعت 4 صبح شروع می شود و تا ساعت 5:30 به پایان می رسد، نمونه های کلاسیکی هستند که به شما کمک میکند مردم را به این سبک عادت دهید.

8) رویدادهای اجتماعی

تبلیغاتی که به یک چالش اجتماعی یا نقطه تحریک کننده مربوط می شود همیشه یک راه مفید برای کسب و کار است. شاید یک تیم ورزشی محلی وجود داشته باشد که بودجه را از دست داده، خانه ای که به آتش کشیده شده، زلزله یا یک سازمان محلی که به دنبال جمع آوری پول برای انجام یک کار خیرخواهانه است. اجازه دادن به این سازمان ها برای استفاده از فضاهای شما در شبکه خود و – پاداش – باعث می شود آنها همه تلاش شان رابرای ارتقاء شما انجام دهند.

9- ترغیب کردن مشتریان برای خرید عمده یا گرانقیمت

اگر مشتریانتان در آستانه مطمئن خرید یک پیشنهادی که تخفیف دارد هستند، واجد شرایط تخفیف یا ارزش اضافی مجانی می باشند. همانند پیشنهادات وفادارانه، کلید در اینجا این است که آستانه مقدار عادی که کسی باید خرج کند تا بتواند از یک پیشنهاد اندک استفاده کند، را بدانیم. مثالهای کلاسیک شامل ارائه پنج دلار برای اشتها آور با خرید یک کارت هدیه 50 دلاری یا بیشتر، یا خرید دو بال مرغ و یک نوشیدنی اضافی رایگان است.

10) راه اندازی و افتتاح

آخرین ایده بالا بردن ارتقاء در مورد داشتن تبلیغات برای راه اندازی  آیتم های جدید منو و یا باز کردن فروشگاه های جدید است. شما مطمئنا در بخش های جدید رستوران خود سرمایه گذاری کرده اید و  ارزش آنها ممکن است به نظر شما آشکار باشد، گاهی اوقات یک ضربه شدید می تواند کمک زیادی به سرعت بخشیدن به رسیدن به یک پیشنهاد جدید بکند، در نتیجه درآمد حاصله ممکن است ملایم و آرام شود.

یک نمونه عالی از این، Chic-Fil-A است که اخیرا پیشنهاد داده 100 نفر اولی که به فروشگاه جدید سفارش بدهند، به مدت یک سال غذای مجانی دریافت می کنند.این نه تنها مردم را به به سرعت به فروشگاه می کشاند، بلکه منجر به تاثیر بزرگی در مطبوعات خواهد شد. در نتیجه افتتاحیه بیشتر شبیه به یک میهمانی خواهد بود.

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn