ده رستوران برتر دنیا

 Kitcho.1، کیوتو، ژاپن

یکی از بزرگترین تجارب ناهار خوری در ژاپن در Kitcho واقع شده است، یک رستوران زیبا طراحی شده که،  آشپز آن برنده جایزه  Shef Kunio Tokuo Award-Winning است . آشپز معتقد است که هر ظرفی که به مشتریانش سرو می کند، کار هنری است و مناظر و بوی فرهنگ ژاپنی را نشان می دهد. یک وعده در این رستوران گران قیمت، نزدیک به 600 دلار برای هر فرد است، اما به به قول آشپزش، ارزش هر پنی را دارد.

2 . رستوران Le Meurice، پاریس

آلن دوکاس، سرآشپز مشهور،  دو بار در 10 تاپ لیست ما قرار گرفته . در Le Meurice در پاریس، او می داند که چگونه یک منوی گران قیمت را با هم ترکیب کند. او مجموعه منوی خود را  509 دلار (380 پوند) برای هر نفر برای شام هزینه می کند و منو ناهار خود را به مبلغ 174 دلار (130 پوند) هزینه می کند و این قیمت ها قبل از نوشیدنی ها، مالیات و انعام است. این در حالی ست که غذا برجسته است، محیط مسلما فوق العاده است و از سالن Paix  در Château de Versailles الهام گرفته شده است.

3.ماسا، شهر نیویورک

ماسا در مرکز Warner در قلب شهر نیویورک واقع شده است و یکی از لوکس ترین و گران ترین ناهارخوری هایی ست که می توانید در Big Apple داشته باشیدکه توسط سرآشپز Masa Takayama  که در Tochigiژاپن متولد شده اداره می شود، این رستوران که دارای سه ستاره میشیلن است فقط منوی مزه ارائه میدهد. هزینه آن تقریبا مبلغ 450 دلار برای هر فرد قبل از نوشیدنی، انعام یا مالیات است، برای نهایت یک تجربه ی ژاپنی! حتی لغو رزرو می تواند 200 دلار برای هر فرد گران تمام شود.

4.Maison Pic، Valence، France

Maison Picیک رستوران افسانه ای فرانسوی در والنس فرانسه است که دارای سه ستاره میشلین است. امروز آشپز آن Anne-Sophie Pic غذا و منوها را درست مانند پدرش، Jacques Pic، و قبل از او ، پدربزرگش، Andre Pic، طراحی کرده است. (هر سه نفرشان به سه ستاره میشلین در زمان تصدی رستوران دست یافتند.) برای تجربه ی ناپایدار رستوران، مهمانان می توانند منو Collection Pic را انتخاب کنند که هزینه آن تقریبا 445 دلار برای هر نفر است.

 Aragawa.5، توکیو

برای شمایی که یک شام خوب با کیفیت بالا رادر یک مکان نفیس دوست دارید ، Aragawa در توکیو را از دست ندهید. مهمترین بخش رستوران گاوهای اصیل تاجیما است که برای بیش از 28 ماه در منطقه سندای استان هیوگو بزرگ شده اند. طبق گفته رستوران، تنها حیواناتی که از معیارهای خاصی برای تعیین گوشت گاو برخوردار هستند، انتخاب شده اند. قیمت ها در اینجا نجومی هستند و غذا می تواند تا 370 دلار برای هر فرد برای تجربه گوشت گاو هزینه داشته باشد.

Ithaa6. مالدیو

رستوران Ithaa در مالدیو 5 متر (حدود 16.5 فوت) در زیر سطح قرار دارد و دارای منظره 180 درجه ای از باغ های پر جنب و جوش مرجانی است. این رستوران غذاهای اروپایی دارد که شامل شش پرس منوی لذیذ که با شامپاین همراه است سرو می شود. این منو مواردی مانند خاویار امپراطوری مالوسول را با خامه ترش و سیب زمینی بلینی و ماهی شاهی اقیانوسی دم زرد با ریزوتوی شامپاینی زعفرانی و بیور بلنس اسفنجی ارائه می دهد. هزینه این شش پرس 320 دلار برای هر فرد است (به علاوه هزینه 10 درصد حق سرویس و 8 درصد مالیات به ازای هر نفر)، اما این رستوران یک منوی ناهار کوچک و ارزان هم دارد که شامل چهار پرس ناهار لذیذ است و هزینه آن 125 دلار برای هر نفر است.

Hôtel de Ville.7، سوئیس

این رستوران دارای سه ستاره Michelin ، توسط تیم دو همسر Benoît و Brigitte Violier اداره می شود و دارای سابقه ای غنی از سرآشپزهای افسانه ای در منطقه برای بیش از 40 سال است. برخی از غذاهای گذشته منوها شامل گوجه فرنگی، خمیر و پیپ سوزنمک با خاویار امپراتوری Ossetra و گوشت گاو Salers با فلفل وحشی، کریستالینز د کلاروت و برگ تازه سالاد تازه است. تجربه مزه غذای سرآشپز تقریبا 318 دلار برای هر نفر هزینه خواهد داشت اما گزینه های منوی ارزان تر نیز وجود دارد.

8.آلن دوکاس در The Dorchester، لندن

آلن دوکاس در Dorchester لندن قرار دارد. منوی لذیذ سرآشپز توسط جوئلین هرلند، مدیرآشپز ی ابداع شده که شامل هفت دوره فصلی می شود که شامل پرس هایی مانند velouté لابستر، فیله ماهی halibut ، توتیای ایرلندی دریایی، بچه ماهی مرکب sautéed . منوی لذیذ فصلی 289دلار هزینه دارد و منو لذیذ کنونی در حدود 193 دلار بدون نوشیدنی و یا شراب و انعام هزینه دارد.

9.میشل براس تویا، تویا، ژاپن

برای دیدن نمای گسترده آتشفشان زیبای Lake Toya در رستوران  Michel Bras Toya یک میز رزرو کنید ، یک رستوران منحصر به فرد فرانسوی که در ساحل هوکایدو در ژاپن واقع شده است. رزرو میشل براس تویا باعث می شود از مناظر جالب و بسیار زیبای آتشفشانی Lake Toya لذت ببرید. در حال حاضر Cedric Bourassin سرآشپز و مدیر رستوران فعلی است و یک منو با استفاده از مواد محلی از هوکایدو با پیچ و تاب فرانسوی ساخته است. گران ترین منو در رستوران هزینه ای تقریبا 287 دلار برای هر نفر دارد.

  1. Schloss Schauenstein، Fürstenau، سوئیس                                                                                                                                                                         Schloss Schauenstein به عنوان یکی از 50 برترین رستورانهای جهان توسط مجله  Restaurant Magazine در سال 2013 نامگذاری شده است ، Schloss Schauenstein  یک امتیاز می آفریند برای خوردن غذا در این قلعه زیبای سوئیسی. سرآشپز مدیر Andreas Caminada در رأس این رستوران سه ستاره میشلین قرار دارد و غذاهای هنری و دلپذیر و سبک آشپزی محلی را به کار می گیرد که کاملا مناسب قلعه قرن 12 است. و فراموش نکنید که شراب را در طول غذا مزه مزه کنید. به سر پیشخدمت Oliver Friedrich توسط Gault-Millau مدیر رستوران در سال 2013 جایزه Sommelier of the Year 2013 اهدا شد. یک وعده غذایی در این رستوران تقریبا 269 دلار برای هر نفر هزینه خواهد شد.                                                                                                                                                                
به اشتراک بگذاریدShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn