۱۰ نکته در چیدمان زمستانی دکوراسیون خانه شما

چیدمان زمستانی دکوراسیون داخلی خانه شما

.1 چیدمان گرد

با پایین آمدن دما، وسایل خانه را متمرکز و نزدیک به هم بچینید. اگر شومینه دارید فرنیچر خانه را نزدیک به آن و در مرکز خانه بچینید تا یک فضای گرم و صمیمی ایجاد کنید، حتا اگر شومینه را روشن نمی کنید. کوسن های بزرگ و کوچک را هم در گوشه گوشه ی مبل و صندلی هایتان فراموش نکنید.
چیدمان زمستانی دکوراسیون داخلی خانه شما

.2 رنگ آمیزی

برای از بین بردن نور آبی و سرد زمستان می توانید از رنگ سرخابی در جاهای مختلف خانه استفاده کنید. مثلا کوسن های پر نقش و نگار صورتی و بنفش، رو مبلی و رومیزی های روشن و گرم می توانند گرمای خانه را از فضای سرد بیرون جدا کند. این رنگ ها برای تابستان هم قابل استفاده هستند پس به نفع جیبتان هم هست.
چیدمان زمستانی دکوراسیون داخلی خانه شما

.3 سطوح براق

با کوتاه شدن روزها باید نور طبیعی را هر چه بیشتر در خانه نگه داشت. با آویزان کردن یک آینه به روی دیوار می توانید نور را چند برابر کنید. آینه با یک قاب زیبا می تواند به یک المان دکوراتیو تبدیل شود.
چیدمان زمستانی دکوراسیون داخلی خانه شما

.4 پرده

با استفاده از پارچه های توری که رنگ گرمی دارند پرده نازکی برای پنجره های کوچکتان درست کنید تا نور گرم تری وارد اتاق شود. مثلا پنجره آشپزخانه یا اتاق کار مورد مناسبی برای این کار هستند.

.5 لایه روی لای

مثل فشن و مد زمستانه در دکوراسیون فصل زمستان هم می توان از لایه های مختلف به روی هم استفاده کرد. انداختن یک پوست یا پتوی زیبا روی کاناپه یا کاور پارچه ای صندلی فضا را واقعن گرم تر می کند و تمیز کردن مبلمان را هم راحت تر می کند.

.6 ظاهری لوکس

کافی است با عوض کردن روبالشتی ها و روتختی فضای اتاق خابتان را کاملن تغییر دهید. یک ملحفه ی مخملی یا یک بافت کشمیر علاوه بر گرما، اتاقتان را لوکس می کند.

.7 تغییرات گرمابخش

استفاده از پشم یا پوست بره روی صندلی، کاناپه، کف اتاق، پایین تخت و هرجای دیگر گرمای عمیقی به خانه می بخشد.

.8 به سفیدی برف

بوفه تان را با ظروف سفید و درخشان پر کنید، تا هم نور بیشتری به اتاق بدهد و هم با برف زمستانی خارج از پنجره هماهنگ باشد.

.9 فرش های پرز بلند

استفاده از فرش های پرز بلند در زمستان غیر از گرما و آرامشی که می بخشد استایل خاصی به کل خانه می دهد.

.10 فرش روی فرش

با انداختن یک قالیچه نازک و ساده به روی فرش اصلی حتی می توانید صمیمیت بیشتری ایجاد کنید.
به اشتراک بگذاریدShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn