شش نکته مهم در طراحی دکوراسیون دفتر کار

طراحی دکوراسیون دفتر کار
دفتر کار ، مکانی  است که بیش از نیمی از ساعات بیداری ما در آن سپری میگردد . زیبایی ، تمیزی و آرامش محیط کار از عواملی است که تاثیر قابل توجهی در سلامتی جسمی و روحی کارمندان آن محیط دارد .
شرایط و محیط کار مستقیما در رفتار انسان ها با خانواده و دوستان در ادامه روز تاثیرگزار است .
در ادامه به  ذکر چند نکته اساسی در ارتباط با طراحی دفتر کار میپردازیم .

نور کافی و مناسب :

فضای مناسب روشن برای محیط کار از عوامل بسیار ضروری است . نور طبیعی خورشید طیف وسیعی از رنگ ها را شامل میشود که به دیدن دقیق تر جزئیات کمک میکند .در محیط های کاری که نور طبیعی کافی وجود دارد خستگی افراد کمتر و انرژی آن ها بیشتر خواهد بود . در نتیجه برای داشتن نور کافی میتوان از پنجره های بزرگ و دیوار های شیشه ای در طراحی محیط کار استفاده کرد .

مبلمان و اثاثه اداری مناسب :

انتخاب صندلی ها و مبلمان ارزان قیمت شاید مقرون به صرفه به نظر برسد اما در بلند مدت هزینه های بیشتری را برای ما ایجاد میکند . کارمندان روزانه بیش از هشت ساعت را معمولا در وضعیت نشسته و روبه روی مانیتور می گذرانند . این امر موجب ایجاد بسیاری از مشکلات اعم از درد کمر در آن ها می گردد .دقت در انتخاب صندلی ها و مبلمان اداری با بیشترین مقدار راحتی و مطابق با استانداردها از اهمیت بالایی برخوردار است .
طراحی دکوراسیون دفتر کار

اختصاص فضای کافی برای کارمندان :

در طراحی دکوراسیون دفتر کار به کارمندان فضای کافی بدهید. علاوه بر داشتن یک میز در ابعاد کافی ، باید به فضای گردش بدن آن ها، فضای رفت و آمد ، راهروها  و فضاهای بین میزها توجه شود . هیچ چیز ناراحت کننده تر از این نیست که هنگام رفت و آمد کارمندان دیگر یا وسایل مدام با ما برخورد داشته باشند .هم چنین اتصال های بی سیم در آزادی کارمندان موثر هستند .

مکان استراحت :

توجه داشته باشید که در طراحی دکوراسیون دفتر کار مکان استراحت تنها مکانی برای صرف غذا نیست . مکانی دور از میزهای کاری که از آرامش کافی برای استراحت و صحبت های غیر رسمی برخوردار باشد . استفاده از گیاهان سبز در این فضا به آرامش بیشتر آن کمک میکند .
.
طراحی دکوراسیون دفتر کار

اتاق کنفراس :

دفتر کار حتما به یک اتاق برای کنفرانس ها یا برگزاری جلسات نیاز دارد .در طراحی دکوراسیون دفتر کار باید توجه شود که این اتاق باید به راحتی قابل دسترسی باشد و به گونه ای نباشد که شرکت کنندگان برای حضور در جلسات از همه جای دفتر عبور کنند تا به آن برسند .
هم چنین سهولت دسترسی این اتاق به سرویس بهداشتی میتواند از مزایای آن باشد .
اتاق کنفرانس باید به کلیه امکانات لازم جهت ارائه از جمله صفحه نمایش ، مانیتور و ویدئو مجهز باشد و مبلمان اداری مناسب برای آن تهیه گردد .
هم چنین چیدمان آن باید به نحوی باید که افراد شرکت کننده  به راحتی با یکدیگر در ارتباط باشند .
طراحی دکوراسیون دفتر کار

سرویس بهداشتی :

سرویس بهداشتی مناسب از جمله عواملی است که نشان دهنده میزان نگرش شما به پاکیزگی و بهداشت است . در طراحی دکوراسیون دفتر کار لازم نیست که سرویس بهداشتی عجیب و غریب باشد . تعداد سرویس بهداشتی کافی و تمیز با تهویه مناسب از عواملی است که باید به آن توجه گردد .هم چنین خشک کن از موارد مهمی است که باید حتما برای سرویس های بهداشتی در نظر گرفته شود .
طراحی دکوراسیون دفتر کار
به اشتراک بگذاریدShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn