7 نکته طلائی که درباره دورکاری باید بدانیم

دورکاری

این روزها مواجهه با بحرانی به نام ” کرونا ” تقریبا تمام کسب و کارها رو به نوعی تحت تاثیر قرار داده . در چنین موقعیتی که حجمه ی زیاد اخبار تاکید بر ماندن در خانه دارند ممکن است بسیاری از شما هم مجبور به دورکاری و کار کردن در خانه شده باشید . در این مطلب نکاتی را با شما به اشتراک میگذاریم تا بهتر بتوانید خود را با این شرایط تطبیق دهید و بیش ترین میزان بازدهی را در شرایط دورکاری داشته باشید .

1) محدود کردن تایم های خواندن اخبار :

در موقعیت های بحرانی خواندن اخبار، سر زدن به سوشیال مدیا و یا حتی پیام های دوستان و آشنایان می تواند دلهره آور باشد و شما را دچار اضطراب کند . قدم اول این است که هنگام کار اصلا به سوشیال مدیا سر نزنید ، نوتیفیکیشن های پیام ها را ببندید و فقط در تایم های محدود و مشخص اخبار را مطالعه کنید .

2) شبیه سازی فیزیکی محیط کار :

تا حد امکان محیطی مشابه به محیط کار را برای خود فراهم کنید . از کار کردن در فضاهایی مثل جلوی تلویزیون و یا داخل تخت بپرهیزید . یک میز کار مناسب تهیه و المان هایی که روی میز کارتان در محیط کار قبلی داشتید را تا حد امکان در آن شبیه سازی کنید .

3) آماده سازی ذهنی :

آماده سازی ذهنی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . پیشنهاد می شود حتما برای  بیدار شدن خود در صبح تایم مشخصی را انتخاب کنید و به آن پایبند باشید . نرمش کرده و یک صبحانه ی پرانرژی میل کنید . از کار کردن با لباس راحتی بپرهیزید و برای تایم کاری خود لباس مناسبی را انتخاب کنید .

4) شرایط خود را برای اعضای خانواده به طور واضح روشن سازید:

برای اعضای خانواده خود اهمیت کارتان را با آرامش کامل توضیح دهید و از آن ها بخواهید که در این زمان شما را تنها بگذارند و در تایم استراحت خود حتما زمانی را به همراهی آن ها اختصاص دهید .

5) تمرین حس وجدان کاری :

یکی از تفاوت های اساسی دورکاری با کار در محیط کار این است که شما هنگام کار در محیط کار توسط همکاران یا مدیران خود نظاره و یا حتی بررسی می شوید . این یک حس کاملا طبیعی است که وقتی به یکباره مجبور می شویم در محیط خانه کار کنیم حس راحتی بیشتری داریم و این امر ممکن است مجب گردد به خودمان راحت تر بگیریم .برای اینکه این موضوع آسیب زا نشود همواره لازم است حس وجدان کاریمان را به خودمان یادآور شویم .

6) به تغذیه خود بیشتر توجه کنید !

از آنجایی که شما دارید در خانه کار می کنید بسیار اهمیت دارد که غذاهایی با انرژی بیشتر و چربی کمتر مصرف کنید . چرا که اگر غذای شما خواب آور باشد ممکن است به دلیل نزدیکی به تخت خوابتان وسوسه شوید که بخوابید.

7) استفاده از ویدئو کال برای رفع ابهامات در کار:

از همکاران و یا مدیران خود بخواهید یک تایم مشخص را به ویدئوکال و رفع سوال ها و ابهامات اختصاص دهند . بدین صورت محیط کاری بهتر تجسم شده ، ابهامات رفع می شوند و کارها سریع تر انجام می گیرند .

به اشتراک بگذاریدShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn