جدیدترین متدهای طراحی دکوراسیون رستوران در سال 2016

متدهای طراحی دکوراسیون رستوران
طراحی دکوراسیون داخلی رستوران یکی از هیجان انگیزترین و در عین حال پر چلنج ترین نوع از انواع طراحی دکوراسیون داخلی است. در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران ها همواره توجه به جدیدترین متد های روز طراحی بسیار با اهمیت است. متد هایی که می توانند یک رستوران را نجات داده و توجه مخطبان زیادی را به طراحی آن جلب کنند.
در ادامه به چند عنوان از مهم ترین و جدیدترین متدهای طراحی دکوراسیون رستوران در سال 2016 اشاره می کنیم.

1- مفهوم پردازی :

از داغ ترین متدهای طراحی دکوراسیون رستوران ، طراحی یک رستوران معناگرا یا کانسپچوال است . یک طراحی خلاقانه مبتنی بر مفهوم پردازی می تواند یک رستوران را کاملاً از سایرین مجزا کند .هدف این است که مشتریان از لحظه ورود به رستوران تا زمانی که غذا برایشان سرو می شود و رستوران را ترک می کنند یک تجربه خاص مبتنی بر یک مفهوم ویژه را داشته باشند .
برای مثال آب جو فروشی ای که بر اساس دخمه های آلمانی مخصوص آبجورسانی طراحی شده است تجربه کاملاً متفاوتی به مخاطبانش ارائه می دهد تا یک آبجوفروشی معمولی .
در حالی که نوع منو و مشتری هدف را هم در ذهن دارید ، با این روش به رستورانتان یک معنا (یک داستان) می بخشید که احساسات را درگیر می کند ، از نظر بصری جذاب است و یک تأثیر عمیق به جای می گذارد .
متدهای طراحی دکوراسیون رستوران

2-ارزش طراحی و انتخاب نوع وسایل :

شما می توانید با نحوه انتخاب و طراحی وسایل در رستوران تأثیر مفهوم مورد نظرتان را بیشتر و کامل تر کنید .نوع چراغ هایی که از سقف آویزان می کنید ، وسایل دکوراتیوی که در گوشه ها به کار میگیرید و حتی انتخاب نوع صندلی و میز می تواند معنای خاصی را در ذهن مخاطب ایجاد نماید . بهتر است انتخاب و طراحی این وسایل در راستای داستان گویی و مفهوم پردازی مورد نظر شما صورت پذیرد .
برای مثال استفاده از صندلی لهستانی احساس سادگی و صمیمیت را در کافه یا رستوران شما ایجاد می کند در حالی که مبلمان اسکاندیناوی فضای پیچیده و سنگینی را ایجاد می کند .
متدهای طراحی دکوراسیون رستوران

3- آگاهی هنری :

از میان دیگر متدهای طراحی دکوراسیو رستوران ،در ادامه طراحی وسایل ، رستوران داران در زمینه استفاده از آثار هنری بسیار دست و دل باز شده اند . یکی از مهم ترین ترفندهای داغ 2016 این است که فضای رستوران بر اساس آثار هنری طراحی گردد . برای این منظور در انتخاب آثار هنری بزرگ و برجسته تردید نکنید .حتی هنرمندی را راضی کنید که بر روی دیوارهای رستوران طرح ها و نقش های خلاقانه و چشم گیر بکشد . در واقع این آثار هرچه جلف تر باشد ، رستوران شما بیشتر موضوع صحبت می شود وحتی موضوع عکاسی برای شبکه های اجتماعی که این خود بزرگترین پیروزی برای رستوران شماست .
متدهای طراحی دکوراسیون رستوران
4-رنگ اصلی :
زمانی که رستوران مفهوم پردازی شد و ایده و داستان رستوران شما مشخص گردید قدم بعدی انتخاب یک تم رنگی است که تمام المان های طراحی را در یک راستا قرار دهد .همه چیز در رستوران شما از سقف و دیوارها تا قفسه ها و زمین باید در هارمونی باشد .
پیش از اینکه کاغذ دیواری ها و مبلمان و دیگر چیزهارا انتخاب کنید یک پالت چهار رنگی را تصویر کنید . یک رنگ اصلی را انتخاب کنید و بقیه رنگ ها را از رنگ های مکمل یا متضاد استفاده کنید .
متدهای طراحی دکوراسیون رستوران

5-آشپزخانه در دید :

بسیاری از رستوران ها در سال جاری پشت صحنه و جلوی صحنشان را با هم تلفیق کرده اند .باز گذاشتن آشپزخانه و برجسته کردن یکی از متدهای طراحی دکوراسیون رستوران است که نه تنها می تواند عاملی سرگرم کننده برای مشتریان باشد، بلکه می تواند نقش موسری در حس اطمینان آنها نیز بازی کند  . به این وسیله غذای آن ها در مقابل چشمانشان آماده می شود ، تازه و قابل اعتماد .
به اشتراک بگذاریدShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn