فشن چیست و چرا ما آن را نمیشناسیم!؟

فشن
اگرچه خیلی از ما در طول روز بارها از کلمه فشن استفاده می کنیم، اما می توان به جرات ادعا کرد که در بین ما کمتر هستند کسانی که به واقع فشن را می فهمند و در فشن زندگی می کنند.

فشن چیست؟

فشن لباس نیست، فشن سلیقه است، سلیقه ی کسانی که یک سال جلوتر طرح ها و ترند های سال آینده را طراحی می کنند، و طرح های ایشان الگویی می شود برای تولیدات محصولات برندهای معتبر، هرچند این تعداد اندک برند, فروشگاه و اجناس اکثرا استوک (stock) آنها هم کمکی به ما در شناختن فشن نمی کند.
علاقه ی شدید خرید مردم کشور ما از برند های خارجی تنها در کیفیت بهتر آنها خلاصه نمی شود، چه بسا هستند بسیار تولید کننده های (نه برند) پوشاک (نه فشن) داخلی که محصولاتی با کیفیت به مراتب بالاتر از محصولات مشابه خارجی خود تولید می کنند اما در فروش موفق نیستند. ما به دنبال برند های خارجی می روم به این دلیل که آنها را دارای سلیقه (طراحی) می دانیم، سلیقه ای که در محصولات داخلی به چشم نمی خورد.
همین عدم اهمیت تولیدکنندگان (به عنوان متولیان) به مقوله ی دیزاین و سلیقه از یک طرف و عدم وجود کانال های آموزشی است که سطح توقع عموم جامعه را پایین می آورد تا جاییکه برندی همچون mango (که تازه اکثر محصولاتش در ایران استوک هستند) تبدیل به ایده آل مردم (با سطح فرهنگی بالا) می شود، در صورتی که این برند در جایگاه (positioning) تولید انبوه (mass market) قرار دارد و این جایگاه پایین ترین سطح دیزاین و سلیقه را در بازارهای جهانی دارا می باشد.
با همه این اوصاف اما، ما می توانیم در برخورد هایمان با مجله ها، عکسها، کانال ها و اخبار دقت کنیم و با خرید های مناسب استایلی مناسب سلیقه شخصی و منطبق با آخرین ترند ها برای خود فراهم و در شرایط مختلف استفاده نماییم. در همین راستا استودیو انار قصد دارد تا با معرفی ترند ها و استایل های متفاوت و نحوه ی ست پوشی لباس ها نقشی هر چند کوچک در ارتقای خرید ها شخصی شما ایفا نماید.
به اشتراک بگذاریدShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn