سه ترند مهم در طراحی مطالب برای فروشگاه های آنلاین

سه ترند مهم در طراحی وبسایت فروش آنلاین

ترند چیست و چه تاثیری می تواند در طراحی وبسایت فروش آنلاین داشته باشد

یکی از نکات بسیار مهم در طراحی وبسایت فروش آنلاین همگام بودن با ترند های روز دنیا در طراحی مطالب به منظور بالا نگاه داشتن فروش و پرهیز از افت فروش به شمار آید. شما نه تنها باید محصولات خود را با ترند های روز تطبیق دهید، بلکه نحوه ی نمایش آنها نیز باید با ترندهای روز منتبق باشد.
“ترند” در معنوی لغوی به چیزی گفته می شود که تعداد زیادی از مردم در آن واحد آن را می پسندند. رعایت ترند های روز سبب می شود کع مغازه و یا فروشگاه آنلاین شما برای مخاطب آشنا به نظر آید.
نالینگ و طراحی وبسایت فروش آنلاین

۱) نالینگ یا چیدمان داستان گو

به احتمال زیاد تا به حال لغت نالینگ به گوشتان نخورده است، اما مطمئنا آن را در صفحه دوستانتان مشاهده کرده اید، نالینگ هنر چیدمان محصولات در یک کادر مشخص و عکاسی از بالا از آنها می باشد.
نه تنها این نحوه چیدمان و عکاسی بسیار جذاب است بلکه باعث می شود مخاطب درک بهتری از کالکشن های موجود در فروشگاه داشته باشد. بدین ترتیب میتوان نتیجه گرفت  استفاده از این تکنیک در طراحی وبسایت فروش آنلاین تعداد بازدیدهای منجر به خرید افزایش خواهند یافت
نالینگ و طراحی وبسایت فروش آنلاین
داستان گویی مهمترین بخش نالینگ به شمار می آید، به عکس بالا نگاه کنید، واضح است که تمامی آیتم های که در چیدمان استفاده شده اند برای فروش نیستند. شاخه و برگ درخت و کاتلوگ هابرای جذابیت بیشتر و داستان گویی در چیدمان به کار گرفته شده اند.
تا به حال با مفهوم و نحوه ی چیدمان آشنا شده اید، تنها نکته باقی مانده یک عکاسی خوب از این چیدمان است، نورپردازی خوب و عکاسی از بالا می تواند به هرچه جذاب تر شدن چیدمان داستان گوی شما کمک کند.
تاثیر فونت در طراحی وبسایت فروش آنلاین

۲) استفاده از فونت های دست نوشته برای سرفصل مطالب

در عکس بالا روند ترند های فونت در سال های گذشته را می بینیم، در سال ۲۰۱۵ فونت های محبوب شدند که نحوه ی نوشتاری توسط دست خط انسان را تداعی می کردند. فونت های از قبیل “lobster” و “wisdom” و “cloud break” جزو پر استفاده ترین فونت های سال به شمار می آیند. نکته قابل توجه در طراحی به این شکل حفظ اعتدال است، شما باید توجه داشته باشید که استفاده از این فونت ها را به سرفصل ها و یا اینوگرافی ها محدود کرده و از استفاده زیادی پرهیز نمایید.
افکت فیلم قدیمی در طراحی وبسایت فروش آنلاین

۳)تبدیل عکسها به افکت های فیلم های قدیمی

یکی از ترند های طراحی محبوب این روزها افکت فیلم های قدیمیست که به عکس ها داده می شود. شمار زیادی از فعالان موفق اینستاگرام از این افکت برروی عکس هایشان استفاده می کنند. برای بدست آموردن این افکت شما می توانید از نرم افزار فوتوشاپ استفاده کنید و بعد از کم کردن سچورشین عکس (خلوص رنگ) به آن یک تم رنگی قدیمی اضافه نمایید.
به اشتراک بگذاریدShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn