سرعت وبسایت فروشگاه آنلاین و تاثیر آن بر روی افت فروش

کندی سرعت وبسایت فروشگاه آنلاین
“گر صبر کنی ز قوره حلوا سازی” این ضرب المثل اگر یک جا به کار نیاید، در سرعت وبسایت فروشگاه آنلاین است. برای اینکه شما بتوانید یک بازدید کننده از سایتتان را به یک خریدار تبدیل کنید، می بایست فکری به حال کاسه صبر وی بکنید، کاسه صبری که در سال های گذشته همچنان ظرفیتش کاهش می یابد.
میانگین انتظار زمانی بازدیدکننده از سرعت وبسایت فروشگاه آنلاین
در اوایل قرن بیست و یکم میانگین زمانی که یک بازدید کننده منتظر باز شدن وب پیچ میکرد حدود ۸ ثانیه بود در حالیکه بر طبق نظر سنجی Redware این زمان در سال ۲۰۱۵ به ۳ ثانیه تقلیل یافته است. اگرچه در کشور ما و با توجه به سرعت بسیار پایین اینترنت این عدد از میانگین جهانی بالاتر است اما در اینکه این زمان نسبت به سالهای گذشته بسیار کمتر شده است هیچ شکی نیست. طبق نظر سنجی های استودیو انار، متوسط زمانی که یک بازدید کننده در ایران منتظر لود شدن صحفه می ماند چیزی مابین ۶ تا ۹ ثانیه است و بعد از این زمان بازدید کننده ی شما برای همیشه وبسایت شمارا ترک می گوید و شما یک خریدار بالقوه را از دست داده اید.
با توجه به مطالب ذکر شده و با در نظر گرفتن سطح آگاهی مدیران ما، تیم طراحی وبسایت استودیو انار اطلاعات و روشهای را گرد آوری کرده است که شمارا به هرچه سریع تر کردن وبسایتتان کمک خواهد کرد. این اطلاعات را در زیر می خوانید.

سرعت پایین می تواند اعتبار وبسایت شما را برای استفاده مشترکان موبایل از بین ببرد

طبق نظر سنجی ها ۷۹٪ مشتریان گفته اند که به وبسایتی که بار قبل از مواجه با آن رضایت نداشته اند باز نخواهند گشت و ۴۳٪ هم گفته اند که تجربه ی بدشان را با دوستانشان در میان خواهند گذاشت. در این میان اما نکته اساسی توقع مشتریانیست که با موبایل هایشان آنلاین می شود، طبق نظر سنجی ها ایشان انتظار دارند که سرعت وبسایت فروشگاه آنلاین در موبایلشان حتی سریعتر از کامپیوتر های خانگی لود شوند.
شاید باورکردنش ساده نباشد اما طبق نظر سنجی های استودیو انار بیش از ۶۰٪ کاربران ایرانی برای بازدید از موبایل های خود استفاده میکنند.
در عکس زیر شما می توانید پراکندگی بازدیدکنندگان وبسایت یکی از برندهای پوشاک مردانه (زاگرس پوش) که طراحی و پشتیبانی وبسایتش بر عهده ی استودیو انار بوده را ببینید، توجه به ابن نکته ضروریست که با توجه به اصلیت بروجردی این برند تعداد زیادی از مخاطبانش نیز از شهرهایی به جز تهران برای بازدید این وبسایت آنلاین شده اند.
آمار بازدید وبسایت زاگرس پوش و سرعت وبسایت فروشگاه آنلاین

گوگل وبسایت های کند را جریمه می کند

یکی از عوامل مهم در رتبه بندی وبسایت توسط گوگل سرعت وبسایت فروشگاه آنلاین شماست، گوگل به وب سایت های که تجربه بهتری برای مخاطب  فراهم میکنند رتبه بهتری داده و آنها را در بالای سرچ ها نشان میدهد. در همین رابطه شرکت گوگل در اواخر سال ۲۰۱۴ به همه وبسایت ها اولتیماتوم داد که اگر تا انتهای سال ۲۰۱۵ وبسایت خود را منطبق با موبایل (responsive) طراحی نکند و سرعت وبسایتشان را برای موبایل ها بالا نبرند، در جست و جوی گوگل با امتیاز منفی روبرو می شوند. در همین رابطه چند مرجع تجزیه و تحلیل وبسایت را معرفی می کنیم تا شما بتوانید وبسایت خود را از همه نظر و از جمله سرعت وبسایت تجزیه و تحلیل نمایید و نقاط ضعف خود را برطرف کنید.ش

ابزار های تجزیه و تحلیل وبسایت

Google PageSpeed Insight
به اشتراک بگذاریدShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn