دکوراسیون خانه و ۱۰ ترند فراگیر در سال ۲۰۱۶

دکوراسیون خانه

۱۰ ترند در دکوراسیون خانه که در سال ۲۰۱۶ فراگیر خواهد شد.

۱) کابینت هایی با دو طرح: کابینت های بالایی را سفید و روشن انتخاب کنید تا آشپزخانه تمیزتر به نظر برسد اما در مورد کابینت های پایین بهتر است دست به کارهای عجیب بزنید. با انتخاب رنگ های تیره یا چوب و طرح های متفاوت فضای ترکیبی خوبی می توانید درست کنید.
۲) استفاده از پارچه های مربوط به فضای بیرون برای مبلمان داخلی: با گسترش تولید انواع پارچه های فضای باز طراحان این پارچه ها را به داخل خانه آورده اند تا با مقاومت خوبی که دارند در قسمت های پر رفت و آمد خانه مثل نشیمن و غذاخوری استفاده شوند.
۳)وسایل استیل تیره: مخصوصا درمورد وسایل آشپزخانه انواع استنلس استیل تیره به بازار آمده که توجه طراحان را جلب کرده است. این استیل های تیره در مقابل استیل های براق و روشن چه در یخچال یا گاز و چه در وسایل دیگر فضای عمیق و زیبا تری ایجاد می کند.
ترند در دکوراسیون داخلی
۴) سرامیک های خیلی بزرگ: اکنون مدت هاست که سرامیک های بزرگ برای استفاده در جاهای مختلف دکوراسیون خانه از دیوار گرفته تا  آشپزخانه و حمام مورد توجه هستند، اما از این به بعد بهتر است به دنبال سرامیک های بزرگتری باشید، مثلا ۸۰ در ۱۸۰ سانتیمتر.
۵)استفاده از بیده: در واقع بیده هیچ وقت به طور کامل حذف نشده بود بلکه با توالت فرنگی تلفیق شده بود، اما الان دوباره بیده های مجزا یکی از پردرخواست ترین عناصر، هنگام نوسازی حمام ها شده اند.
۶)کشوهای عمیق: هرچه علاقه به کابینت های عمیق تر و بزرگ تر بیشتر می شود، درخواست برای استفاده از کشوها یا دراورها در کابینت های پایینی هم بیشتر می شود. کشوهای بزرگ و عمیق باعث می شوند وسایل آشپزخانه خیلی مرتب چیده شوند و راحت قابل دسترس باشند. مخصوصا کشوهای عمیق گوشه ای امکانات زیادی در اختیار مصرف کننده می گذارد.
دکوراسیون داخلی
۷) اتاق غذاخوری رسمی: خیلی ها ترجیح می دهند یک میز نهارخوری معمولی و راحت داشته باشند اما برای بیشتر کسانی که صاحب خانه هستند و به طراحی دکوراسیون خانه اهمیت می دهند یک نهارخوری رسمی که بتوان دور آن یک مراسم شام مجلل برگذار کرد یک امر حیاتی است. اکنون بیشتر طراحی هایی که انجام می شود به گونه ای توجه را به سمت این نهارخوری های رسمی جلب می کند.
۸)دستگاه های توکار: اگر می خواهید در دکوراسیون خانه نمای لوکسی به آشپزخانه بدهید یک بخارپز تو کار اینکار را برایتان می کند. به این ترتیب غذاهای سالمتری هم می خورید. همچنین کشوهای گرم ساز می تواند باعث شود غذاهایتان را داغ داغ سرو کنید. اجاق گازهای اینداکشن هم فضای کمتری را اشغال می کنند و هم امنیت بیشتر دارند. فریزر مخصوص کیمچی برای طرفداران غذاهای کره ای تا آن را خودشان درست کنند.
۹) ورودی با کف گرم: درست است که گرمایش از کف معمولا در حمام ها مورد استفاده است اما اگر در مناطق سرد زندگی می کنید استفاده از این سیستم در قسمت ورودی باعث آب شدن برف ها و خشک شدن کف کفش ها می شود.
۱۰) نشیمن به دور از تکنولوژی: با فراگیر شدن موبایل ها و تبلت ها و کامپیوترها تمایل جدیدی در صاحبان خانه ایجاد شده است تا قسمتی از نشیمن را بدون تلوزیون و دیگر ابزارهای مدرن اختصاص دهند که بتوان توی آن اصطراحت کرد، با دوستی گپ زد یا به دور از هیاهو در آن کتاب خواند.
به اشتراک بگذاریدShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn