ده روش برای گسترش کسب و کار شما

کسب و کار

ده روش برای گسترش کسب و کار شما

۱. همکاری با دیگران
با ارتباط برقرار کردن با دیگر اشخاص و بیزنس هایی که شبیه شما هستند می توانید تجربیات و اطلاعات دیگران را وارد کار خود کنید. شما از این طریق می توانید مخاطبان دیگر بیزنس ها را هم از برند خود آگاه سازید.
۲. افتتاح شعبه جدید
اگر شما در جایی که هستید به موفقیت رسیده اید، بهترین راه برای گسترش برندتان باز کردن یک شعبه ی جدید در جایی مناسب است. البته این کار باید خیلی با دقت و فکر شده انجام شود. از خودتان بپرسید آیا بیزنس شما بدون حضور فیزیکی خودتان در جای دیگری احتمال رشد دارد؟ آیا موفقیت های کاریتان خیلی وابستگی به جایی که اکنون هستید دارد؟
۳. فرانشیز یا حق امتیاز
اگر در کسب و کار تان یک مدل مارکتینگ تثبیت شده دارید یکی از راه های گسترش، دادن حق امتیاز شرکت خود به دیگران برای افتتاح شعبه است. این کار برای شما ریسک کمتری دارد فقط باید بتوانید مدیریت کنید که مدل بیزنس شما در همه جا یکسان پیاده شود.
۴. تحت لیسانس قرار دادن
چنانچه شما ایده ی بسیار خوبی دارید و می خواهید این ایده را به تولید انبوه برسانید، یکی از راه ها این است که آن را تحت لیسانس یک برند شناخته شده بسازید. به این ترتیب مسولیت تولید و گسترش آن را از دوش خود بر می دارید و به ایده های جدیدتری می پردازید.
۵. ارایه کالاها یا خدمات تکمیلی
اگر شما مشتریان ثابت دارید که به شما اعتماد دارند می توانید با عرضه ی کالاهایی که تولیدات اصلی تان را کامل می کنند میانگین خرید آنها را افزایش دهید. شکلات یا مجله ای که دم صندوق بر می دارید با همین شیوه به شما فروخته می شود که به آن کراس-مارکتینگ می گویند.
۶. ورود به بازارهای جدید
با وارد شدن به بازارهای جدید که می تواند یک حیطه ی کاری جدید باشد یا این که یک کشور جدید باشد، شما می توانید میز کار بزرگ تری داشته باشید. فقط باید نسبت به حیطه ی جدید کاملا مطالعه و اشراف داشته باشید. خود را با نیازهای بازار جدید تطبیق دهید و توجه داشته باشید مشتریان تازه از شما چه می خواهند.
۷. استفاده از مزایده و مناقصه های عمومی
با تهیه ی نیازهای خود از این طریق هم هزینه های خود را کاهش می دهید و هم فرصت های مناسبی برای ارزه ی خود پیدا می کنید.
۸. صادرات
خدمات و محصولات خود را به شهرها و کشورهای دیگر صادر کنید، نترسید، جسارت داشته باشید و راه های عرضه ی خود به مناطق جغرافیایی دیگر را پیدا کنید.
۹. فروش آنلاین
از این طریق همه در هرکجای دنیا به صورت ۲۴ ساعته و هر روز هفته به شما دسترسی خواهند داشت. این روش به خصوص برای کسب و کار های کوچک بسیار زود بازده و کم هزینه است. هرگز از فروش آنلاین محصولات و خدمات خود قافل نشوید.
۱۰. خرید شرکت دیگر
با وجود ریسک و هزینه ی بالا در صورتی که شما موفق شوید یک بیزنس دیگر را بخرید موفقیت شما به دلیل جذب مشتریان و مخاطبان یک شرکت دیگر گارانتی شده است.
هیچ یک از راه هایی که در بالا گفته شد کامل نیستند، گسترش یک بیزنس به طور کلی ریسک بالایی به همراه دارد و نیازمند تحقیق و مطالعه ی زیاد است. قبل از این که دست به عمل بزنید حتمن از متخصصان در این زمینه مشاوره بگیرید.
به اشتراک بگذاریدShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn